СУПЕРЛИГА: Битадзе водио Мегу до победе, Тамиш савладао Слободу

09.05.2019. 21:51
KK Mega Bemaks
KK Мега Бемакс / Извор: МН Press

Одигране прве утакмице 4. кола.

Мега Бемакс успела је да оствари трећу узастопну победу пошто је у 4. колу Суперлиге у оквиру групе Б савладала Динамик са 102:85 (29:25, 23:15, 25:21, 23:24). Од старта је Мега ставила до знања домаћину да је занима само победа и мада је Динамик успео током прве четвртине да се супротстави тиму Дејана Милојевића, квалитет је брзо дошао до изражаја.

СТИВ КЕР ОТКРИО: Вориорси ће у шестом мечу против Хјустона бити без ОВОГ играча (ФОТО)

РАТ У ГРЧКОЈ СЕ НАСТАВЉА: Навијачи Олимпијакоса МОЛОТОВЉЕВИМ КОКТЕЛОМ на судију, да ли је АБА једино решење

ЏОКЕР ЈЕ ЛАЖНИ СУПЕРСТАР: Американац који је БРУТАЛНО испрозивао Јокића сада се извинио на НЕОБИЧАН начин (ФОТО)

Расла је предност Меге, на полувремену је бил двоцифрена, па су у другом полувремену гости само одржавали предност и стигли до тријумфа. Битадзе је предводио Мегу са 25 поена и 11 скокова, док је Чарапић постигао 17. У Динамику су Ђерић и Кутлешић постигли по 14 поена.

У другом мечу у групи Б Тамиш је успео да савладала Слободу са 90:77 (23:20, 24:21, 25:15, 18:21) и тако дође до друге победе и половичног учинка. Домаћин је био бољи тим у другом полувремену, али се гости нису предавали, да би Тамиш преломио утакмицу у трећој четвртини после које је стекао довцифрену предност. Најефикаснији у Тамишу био хје Смиљанић са 20 поена, а 17 је додао Илкић. Николић је са 19 поена предводио Слободу, а 13 је постигао Ђорђевић.