СУПЕРЛИГА: Партизан се НАМУЧИО без Новице и победио у Вршцу (ФОТО)

15.05.2017. 19:43
Bircevic
Бирцевиц / Извор: МН Press

Црно-бели чврсто држе друго место.

Кошаркаши Партизана савладали су Вршац са 81:74(20:19, 25:21, 15:19, 21:15) у 8. колу Суперлиге и тако остварили седму победу у шампионату, а уједно направили и добру увертиру пред дерби који се игра у четвртак. Црно-бели су у Вршцу били без помоћи Новице Величковића који је меч преседео на клупи, а до победе су их предводили Бирчевић и Хечер са по 16 поена.

КОМЕ БИСТЕ ДАЛИ ПОСЛЕДЊИ ШУТ: У најужој конкуренцији љубимци ДЕЛИЈА И ГРОБАРА (ФОТО)

Партизан ОСЛАБЉЕН у дербију (ФОТО)

Уводна два минута у Вршцу прошла су пез поена. да би домаћин први дошао до пеона преко Јевтовића. Почетак није био много ефикасан, па је Вршац у 5. минуту водио 7:2. Партизан се мучио у шуту због чега је Вршац успевао да чува предност од једног до два поена. Црно-бели су први пут у вођство од 14:11 дошли у 8. минуту када је Андрић погодио за три, али је домаћин узвратио истом мером ,да би тројку постигао и Бирчевић.

До краја прве деонице црно-бели су сачували само поен преедмности. Боље је Партизан почео другу деоницу, брзо дошао и до максималне предности 25:19, коју је успевао да сачува свега неколико минута пошто је домаћин изједначио у 15 минуту на 32:32, а убрзо и повео. До краја друге четвртине играло се кош за кош, али је Партизан у завршници усшпео да се одлепи на пет поена разлике.

Novica Veličković
Новица Величковић / Извор: МН Press

Вршац је много боље почео друго полувреме и мало по мало топио предност црно-белих. Јефтвић и Савовић предводили су Вршчане, а одбрана црно-белих није имала решење за њих. Они су били и инцијатори серије од 9-0 после које је Вршац прешао у вођство 59:53 у 29. минуту, да би до последњег малог одмора Партизан узвратио серијом 8-0 и вођством 61:59. Последња четвртина донела је потпуну неизвесност. Играло се кош за кош, да би Вршац у 33. минуту дошао до изјендачења 65:65. Партизан је успео да узврати и захваљујући Хечеру и Бирчевићу направи серију 9-2 и поведе 74:68. Уследио је нешто више од минута без погодака, да би Бирчевић и Мајсторовић донели Партизану недостижних 79:71 пред улазак у последњи минут, а тријумф црно-белих није довела у питање ни техничка грешка Бирчевића у последњем минуту утакмице.

ВРШАЦ - ПАРТИЗАН 74:81 (19:20, 21:25, 19:15, 15:21)

ДВОРАНА: Миленијум

СУДИЈЕ: Нешковић, Маричић, Стефановић

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000

ВРШАЦ: Павковић 5, Павловић, Митровић, Глишић 3, Крстовић 9, Јововић 3, Савовић 3, Јефтић 16, Минчев 13, Стојадиновић 4, Фундић 12, Ђерић 6.

ПАРТИЗАН: Ратковица 10, Врабац 2, Јовановић, Маринковић 12, Величковић, Мајсторовић 6, Бирчевић 16, Копривица 6, Андрић 13, Хечер 16, Карахоџић, Луковић.

СУПЕРЛИГА, 8. коло:

Вршац - Партизан 74:81

Мега Лекс - ФМП 83:65

Црвена звезда - Спартак (у току)

Борац - Динамик (21)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 7-0, Партизан 7-1, ФМП 5-3, Мега Лекс 4-4, Динамик 3-4, Борац 2-5, Вршац 1-7, Спартак 1-6.