СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Партизан тројкама пресудио Вршчанима (ФОТО)

21.04.2017. 21:51
Vanja Marinković na utakmici sa Tajfunom
Вања Маринковић на утакмици са Тајфуном / Извор: МН Press

Меч у дворани "Александар Николић" пратило око 1.500 гледалаца.

Кошаркаши Партизана победили су на почетку нове сезоне у Суперлиги Србије. Пред око 1.500 гледалаца у дворани "Александар Николић", екипа Александра Џикића била је боља од Вршца, која је имала предност у већем делу меча. После 40 минута, резултат је био 86:76 (21:26, 14:15, 26:22, 25:13). Најефикаснији је био Вања Маринковић са 12 поена, док је Михајло Андрић убацио један мање. За Вршац Стефан Фундић је убацио 17 поена.

НЕ МОЖЕ БОЉЕ: Богдановић је ЗБОГ ОВОГ ушао у ИСТОРИЈУ европске кошарке! (ФОТО)

РЕШИЛА ДА ИЗГОВОРИ СУДБОНОСНО ДА: Удаје се Милица Дабовић! (ФОТО)

На полувремену било је 41:35 за госте, а црно-беле су у животу одржавали Адин Врабац и Вања Маринковић са десет, односно осам поена. Маринковић је за три поена погодио два пута из три покушаја.

Међутим, у трећој четвртини предност се постепено "отопила". Било је и десет разлике за Вршчане у 25. минуту (50:40), али су онда Бирчевић и Маринковић погађали, за смањење на 57:56. Ипак, после пола сата игре опет су гости имали предност, од два поена разлике - 63:61. На почетку последње четвртине, Ђорђе Мајсторовић је изједначио на 63:63, али је онда уследила серија Фундића (три двојке) за 71:66. Црно-бели су се у живот вратили тројком Стефана Бирчевића (тада 3/4 за три), а затим и преокренули. Овог пута Бирчевић је био прецизан са линије слободног бацања (75:74).

Мини серијом од 4:0 (Андрић за три, Ратковица бацање), Партизан је дошао и до 79:74, а убрзо и до 82:74. За три поена је погодио поново Андрић. Последње поене у мечу дао је Новица Велилковић.

А како је одиграла Црвена звезда, можете да прочитате на ОВОМ линку. Већ у уторак нас очекује нови Вечити дерби.

ПАРТИЗАН - ВРШАЦ 86:76 (21:26, 14:15, 26:22, 25:13)

ПАРТИЗАН: Ратковица 3 (5ас), Врабац 10, Маринковић 12, Величковић 6 (6ск), Мајсторовић 9, Бирчевић 15 (6ск, 3бл), Копривица 2, Андрић 11, Хечер 10 (3ск, 7ас), Пот 2, Карахоџић, Гордон 6.

ВРШАЦ: Павковић 2, Павловић 3 (4ск, 2ас), Митровић 2, Глишић 8, Крстовић 5 (3ас), Јововић 13 (6ск,), Узелац, Спасојевић, Савовић 4, Јефтић 10 (9ск, 3ас), Фундић 17 (6ск), Ђерић 12.