СУПЕРЛИГА: Звезда кренула стотком, Дунав бољи од Будућности (ФОТО)

27.04.2019. 19:35
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели сигурни на старту домаћег шампионата.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су лаку и убедљиву победу у свом првом мечу у Суперлиги Србије против дебитанта у елитном друштву Дунава из Старих Бановаца са 101:60 (25:16, 33:16, 23:20, 19:9). Тренер Звезде Милан Томић искористио је пруилику да пружи шансу свим играчима, а у стрелце се није уписао само Били Берон.

Гости из Старих Бановаца потрудили су се да се у најбољем светлу прикажу у свом дебију у Суперлиги Србије, али су колико-толико равноправни са браниоцем титуле били само током прве четвртине. Већ у другој деоници је Звездин квалитет дошао до изражаја, посебно преко центара за које Дунав није имао решење, па су црвено-бели са 28 поена предности (59:31) отишли на велики одмор.

Већ на полувремену је било јасно да се питање победника уопште не поставља, а у другом полувремену су црвено-бели само одржавали предност и са пола гаса стигли до тријумфа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ДУНАВ 101:60 (25:16, 33:16, 23:20, 19:9)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Маричић, Јурас, Седлар.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.500.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Оџо 11, Лазић 7, Давидовац 4, Фаје 5, Берон, Ненадић 9, Симанић 9, Кесешљ 5, Човић 3, Добрић 13, Риверс 17, Ристић 18.

ДУНАВ: Николић 11, Миљковић 2, Ивић 7, Симић 7, Шишић 5, Ћирковић 3, Грушановић, Драшковић 2, Шућо 5, Жигон 9, Ковачевић 3, Белоица 6.

Погледајте како изгледа Мина Милутиновић, девојка Немање Недовић.