СУПЕРЛИГА: Звезда РУТИНСКИ против Спартака за наставак победничке серије (ФОТО)

15.05.2017. 20:28
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели у добром расположењу пред дерби.

Кошаркаши Црвене звезде наставили су победнички низ у Суперлиги пошто су савладали фењераша Спартак из Суботице са 89:60 (28:16, 18:7, 19:20, 24:17) и тако остварили осми тријумф у домаћем шампионату. Црвено-белима је ово била уједно и добра припрема за вечити дерби који се игра у четвртак, а највише су се истакли Волтерс са 15 и Добрић са 12 поена.

У ЗВЕЗДИ МОГУ О ОВОМ САМО ДА САЊАЈУ: Објављени буџети руских клубова (ФОТО)

ШИРОКО: Нећете ВЕРОВАТИ колико је НОВЦА Боби потрошио за ЈЕДНУ ноћ у Канкуну! (ФОТО)

Драме и неизвесности у дворани ''Александар Николић'' није било. Гости су до првог и последњег вођства на мечу стигли одмах на старту преко Јовишића, а све после тога прошло је у знакуз Црвене звезде. Тим Дејана Радоњића је и на овом мечу био лишен помоћи повређеног Бранка Лазића, али се то није осетило против нејаких Суботичана. Тренер Звезде је у првом полувремену распоредио минутажу, па у редовима домаћина није било ниједног двоцифреног играча, а нису се уписали само Симанић и Томпсон и то из разлога што нису ни улазили у игру.

KK Crvena zvezda, Milko Bjelica
KK Црвена звезда, Милко Бјелица / Извор: МН Press

На полувремену су црвено-бели имали предност 46:23. Нешто спорије је Звезда почела у наставку, па су пулени Дејана Радоњића постигли само два поена у прва четири минута треће деонице, али гости нису то успели да искористе. Брзо су се играчи у црвено-белим дресовима тргли, а разлика се константно кретала око 20 поена предности. Последња деоница била је само формланост за Звезду која је међутим поново имала проблем са ефикасношћу пошто је за три минута постигла само два поена.

Ипак, гости су већ одавно били положили оружје, па није било ни назнака неке неизвесности. Добрић и Џенкинс поенима су донели Звезди предност 71:45 у 34. минуту и утакмица је већ тада била решена, па је до краја било само одрађивање посла за лидера шампионата.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - СПАРТАК  (28:16, 18:7, 19:20, )

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Војиновић, Јурас, Чукаловић

ГЛЕДАЛАЦА: 800

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 15, Томспон 6, Дангубић 4, Митровић 2, Симанић 2, Добрић 12, Симоновић 8, Џенкинс 11, Гудурић8, Јовић 4, Кузмић 6, Бјелица 11.

СПАРТАК: Матић 11, Јовишић 7, Прља 5, Николић 3, Кесар 10, Тресач, Мишчевић 7, Јеленић 14, Куриџа, Фекете 3.

СУПЕРЛИГА, 8. коло:

Вршац - Партизан 74:81

Мега Лекс - ФМП 83:65

Црвена звезда - Спартак 89:60

Борац - Динамик (21)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 8-0, Партизан 7-1, ФМП 5-3, Мега Лекс 4-4, Динамик 3-4, Борац 2-5, Вршац 1-7, Спартак 1-7.