СУПЕРЛИГА: Звезда се добро ознојила у Чачку, али је савладала Борац (ФОТО)

11.05.2019. 21:47
Branko Lazić
Бранко Лазић / Извор: МН Press

Црвено-бели сачували максималан учинак.

Кошаркаши Црвене звезде задржали су максималан учинак пошто су у у 5. колу група А Суперлиге савладали Борац са 77:67 (17:23, 21:18, 22:15, 17:11) и тако остварили пету победу. Црвено-бели су тешко стигли до тријумфа, пошто је домаћин читаво прво полувреме провео у вођству, до се тим Милана Томића мучио у нападу. Ипак, Риверс и Лазић предводил ису Звезду до победе против Борца у којем је расположен био само Илија Ђоковић.

АЦБ ЛИГА: Играли су Мурсија и Уникаха, меч је одлучен СПЕКТАКУЛАРНИМ кошем Дина Радончића (ВИДЕО)

СУПЕРЛИГА: Златибор победом против Дунава сачувао наду за четвртфинале

НАВИЈАЧИ У СРБИЈИ НА НОГАМА: Јокић на корак од финала, ево када почиње МАЈСТОРИЦА (ФОТО)

Mmnogo проблема имала је Црвена звезда у првој четвртини, посебно са шутем споља, што је Борац умео да искористи и врло брзо имао предност 10:2, а у самој завшници је стигао чак и до двоцифрене предности 21:11, да би Звезда смањила заостатак до првог малог одмора 23:17. У другој четвртини се пробудила Црвена звезда и успела да стабилизује шут, али је Борац наставио са веома добром игром ношен подршком пуне дворане, предвођен сјајним Илијом Ђоковићем. До првог изједначења на мечу гости из Београда су стигли тек у 19. минуту (36:36), али је на полувремену Борац и даље имао предност.

У другом полувремену је Борац наставио са добром игром, али је Звезда сада већ озбиљно запретила и у 23. минуту први пут  на утакмици стигла до вођства 49:47. Међутим, уследила је од тог тренутка резултатска клацкалица, али је Звзеда успела да стигне и до осам поена предности 58:50. Нису се Чачани предавали и пред последњу четвртињу су пришли на четири поена разлике. Велика борба се наставила и у последњих 10 минута. Звезда је чувала вођство, али је домаћин константно претио преко Илије Ђоковића који ипак није могао све сам. У последња два минута Звезда је успела да стигне до двоцифрене предности 75:65, што се испоставило као довољно вођство за пети тријумф црвено-белих у Суперлиги.

БОРАЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 67:77 (23:17, 18:21, 15:22, 11:17)