ТАБЕЛА ЕВРОЛИГЕ: Звезда ПОМОГЛА Партизану у БОРБИ за ТОП 10!

31.01.2024. 21:43
Večiti derbi, Košarkaški večiti derbi
Вечити дерби, Кошаркашки вечити дерби / Извор: МН Press

Шансе још увек постоје...

Ове седмице на програму је дупло коло Евролие. Српски представници, Партизан и Црвена звезда започели су га половичним учинком. Најпре су црвено-бели савладали Валнсију, док је чета Жељка Обрадовића поражена на гостовању у Монаку.

СВЕ СТАЛО У ПАР РЕЧИ: Обрадовић истакао шта је ПРЕСУДИЛО Партизану у КнежевиниŽeljko Obradović

СВЕ СТАЛО У ПАР РЕЧИ: Обрадовић истакао шта је ПРЕСУДИЛО Партизану у Кнежевини

Обрадовић ПОБЕСНЕО на СмаилагићаŽeljko Obradović

Обрадовић ПОБЕСНЕО на Смаилагића

Партизан поновио Атину: Црно-бели ужасном последњом четвртином "пали" у Кнежевини KK Partizan

Кошаркаши Црвене звезде стигли су до своје десете победе у Евролиги и то против једног од конкурената за место у првих десет тимова на табели, екипом Валенсије у Београду - 82:64.

То је мало подигло шансе Звезди да се нађе у Топ 8 фази такмичења, мада ће црвено-бели морати мало да гледају и ка резулатима осталих конкурената, како би за почетак смањили заостатак за тимовима који се боре за 10. позицију на две победе.

Протеклих сезона је било потребно или 17 или 18 победа за 10. место на табели, што значи да црвено-бели морају да настављају да ређају тријумфе не би ли се домогли те позиције.

Звезди сада следи меч са Барселоном, такође код куће, у петак.

Никако не успева Партизан да повеже две победе у Евролиги. Након оне над Жалгирисом прошле седмице, ове је доживео пораз на старту дупле недеље од Монака у Кнежевини - 85:70.

Једино што је донекле ишло на руку Партизану је чињеница да су и остали директни конкуренти за плеј-ин изгубили - Макаби од Реала, Басконија од Бајерна, а Валенсија од Звезде.

Међутим, неуспех против Монака је удаљио Партизан од места међу првих шест екипа, а то место гарантује директан пролазак у Топ 8 фазу без разигравања.

Због тога ће бити врло интересантно до самог краја сезоне, а већ у петак Партизан има шансу за поправни на још једном врло тешком гостовању у Болоњи против екипе Виртуса.

После Виртуса, а пре паузе због Купа и репрезентације, Партизан има још меч са Бајерном код куће.