ТАКО ЈЕ, МАЈСТОРЕ: Богдан започео НБА каријеру СПЕКТАКУЛАРНИМ ЗАКУЦАВАЊЕМ (ВИДЕО)

03.10.2017. 07:32
Bogdan Bogdanović na prvoj utakmici u karijeri u dresu Sakramenta
Богдан Богдановић на првој утакмици у каријери у дресу Сакрамента / Извор: Танјуг

Сакраменто савладао Сан Антонио.

Богдан Богдановић дебитовао је за Сакраменто у НБА предсезони. Кингси су савладали Сан Антонио резултатом 106:100, а српски бек је за 13 минута на паркету постигао два поена уз три сока (1/3 за два, без покушаја за три поена).

ТЕО ШОКИРАО ПОСЛЕ НБА ДЕБИЈА: Нисам СРЕЋАН! (ВИДЕО ФОТО)

МАЛЕ СРПСКЕ ЧАРОЛИЈЕ: Тео дебитовао за Клиперсе и залудео НБА! Две магичне асистенције за Џордана су хит у Америци (ВИДЕО)

Богдановић је први пут крочио на терен у другом делу прве четвртине и одмах добио подршку легендарног саиграча Винса Картера. Некадашњи бек Партизана и Фенербахчеа имао је и ветар у леђа са трибина, јер су га бодрили српски навијачи са нашом тробојком.

Занимљиво, иако се очекивало да ће први НБА поени Богдановића бити постигнути шутем са велике удаљености, Богдан је отворио сезону на спектакуларан начин, закуцавањем у контранападу.

Најефикансији у победничком тиму био је Френк Мејсон са 17 поена уз шест скокова, док је исти број поена у екипи Спарса убацио Ламаркус Олдриџ.

Поред Богдановића, још један Србин дебитовао је у НБА предсезони. Бивши капитен Меге Раде Загорац играо је за Мемфис у тријумфу над Орландом резултатом 92:84 и за девет минута није успео да се упише у листу стрелаца (0/5 из игре), али је имао два скока.