ПАРТИЗАН ПРОКОЦКАО ПОБЕДУ У ТУРСКОЈ: Црно-бели испустили двоцифрену предност, изгубљене лопте коштале тријумфа

24.11.2023. 17:24
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: Еуролеагуе

Ларкин у завршници срушио шампиона Јадрана

Кошаркаши Партизана поражени су од екипе Ефеса на гостовању у Турској са 100:94 у мечу 10.кола Евролиге.

Ефес - Партизан 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20)

Судије: Мигел Анхел Перез, Жозеф Бисанг, Игор Драгојевић.

Ефес: Ларкин 27, Бобуа 8, Гази, Клајбурн 12, Томпсон 18, Јилдизли, Холац, Османи 2, Јимаз, Вилис 10, Жижић 12, Џоунс 11.

Партизан: Ледеј 2, Смаилагић 5, Јарамаз 1, Нанели 16, Анђушић 9, Доужер 21, Поњитка 7, Камински 24, Кабокло 9.

Са две "центарске" тројке почео је Партизан, најпре Камински па Кабокло, а онда им се придружио Доужер. Одличан шутерски старт црно-белих, али Ефес је поенима из рекета држао прикључак. Водио је тим Жељка Обрадовића током прве деонице, а онда је домаћин успео да пореокрене и поведе, но Ледеј поенима уз звук сирене за истек прве четвртине доноси изједначење (22:22).

Егал је виђен и у првој половини друге четвртине, а онда се за црно-беле на терену нашла петорка која је упала у празан ход у напааду, и слабу дефанзиву, те је Ефес то искористио и повео са 10 (44:34). Корак по корак, гост је успео да преполови то, а да на паузу оде са -5 (50:45).

Нестваран преокрет Партизана у трећој четвртини, коју су црно-бели добили 29:15. Неефикасна игра Ефеса на старту деонице омогућила је Партизану да се врати у егал, одлични су били Пи Џеј Доужер и Френк Камински, који су креирали овај преокрет, а допринели су и Нанели, као и Понитка. Била је то дефанзивно једна од најбољих деоница црно-белих ове сезоне.

Камински је погодио тројку уз звук сирене за крај треће четвртине, те је тим Жељка Обрадовића имао 10 пред последњих 10 минута (64:74).

Потоп Партизана у последњој деоници. Вил Клајбурн је покрену серијз Ефеса, одиграо одлично, а онда је и Ларкин преузео све на себе. Несхватљиве грешке црно-белих у нпадау и многи фаулови при скоку у дефанзиви коштали су Партизан на овом сусрету.

Ларкин није знао за промашај у завршници, док је црно-бели тим имао неколико прилика да стигне ривала, но ништа од тога нису искористили.

Партизан је имао чак 20 изгубљених лопти и то га је коштало победе.

Камински је постигао 24 поена, Доужер 21, а Нанели 16 у тиму Партизана. Код домаћина Ларкин је постигао 27 поена, Томпсон 18.

У наредном колу Партизан дочекује Панатинаикос.

Крај меча, пораз Партизана
40. минут
Понитка краде па губи лопту. Тражио је фаул Пољак, бунио се и Обрадовић. Ларкин са пенала 98:92. Понитка је грубо фаулиран у финишу меча, али није било неспортске.
39. минут
Доужер отвара себи аутопут 90:87. Бобуа тројка 93:87. Збуњен Партизан у нападу, изнуђена промашена тројка. Ледеј спасава новим нападом. Камински угурава лопту 93:89.  Камински блокира али поклања лопту, Ларкин тројка 96:89. Доужер тројка 96:92.
38. минут
Бобуа промашује тројку, али опет судије свирају фаул при скоку. Клајбурн погађа са пенала 87:83. Камински закуцава 87:85.  Ларкин тројка 90:85.
37. минут
Дариус Томпсон за три. Изједначење. Ларкин краде лопту Јарамазу., а онда српски кошаркаш прави неспортски фаул. Ларкин то користи, окреће Ефес 85:83.
36. минут
Ларкин краде лопту необазривом Смаилагићу и полаже. Доужер лепо после паса Јарамаза 80:83.
35. минут
Три бацања за Нанелија - све погађа 78:81. Ларкин промашује, али лош пас Јарамаза. Ногом Клајбурн губи лопту.
34. минут
Бобуа не погађа исфорсиран шут, Ледеј добар у одбрани, али му је сфиран фаул. Клајбурн промашује за три, ало опет свиран фаул црно-белима при скоку. Жижић на пеналу - изјеначење 78:78.
33. минут
Анђушић измишља поене 73:78. Клајбурн за три 76:78.
32. минут
Јарамаз промашује за три. Клајбурн доводи Турке на посед заостатка 71:74. Анђушић са пенала сигуран 71:76.
31. минут
Жижић са пенала 66:74.  Губе црно-бели лопту, тројка Ефеса, преполовљена предност 69:74.
Крај треће четвртине: 64:74.
30. минут
Ларкин као брзи воз и на искуство 2 1. Јарамаз сада на линији за слободна бацања. 1/2. 63:68. Нови промашени ели-јуп домаћина, а онда свиран фаул Ларкина над Понитком, плус техничка клупи Ефеса. Нанели погађа бацање, па Понитка два. 63:71.  Пенал погођен за Ефес, Камински у задњој секунди тројка.
29. минут
Камински има сјајну ролу, добар дриблинг и погодак 60:62. Ефес поново збуњен у нападу, а и у одбрани, Понитка 60:64. Фаул Томпсона у нападу, тројка Доужера 60:67.
28. минут
Џонс 2 1, с тим што ово "1" не користи. Доужер на линији пенала - половичан - 60:60.
27. минут
Имао је Партизан напад за преокрет, кораци Каминског. Ефес не погађа, а Јарамаз за Нанелија у контри и ево га преокрет 58:59.
26. минут
Не користи Кабокло зицер за преокрет, а Жижић након промашаја погађа 58:55. Нанели фаулиран, иде на бацања и погађа их. Ларкин промашује за три.
25. минут
Нанели поново дежура након промашаја саиграча. Црно-бели су на -1.
24. минут
Ларкин промашије тројку, али и Доужер за изједначење. Жижић поентира 56:51. Доужер сада погађа за два 56:53.
23. минут
Жижић најспретнији у рекету Партизана. Фаул у нападу црно-белих. Истом мером враћа Ефес. Камински лепо за 54:49, а онда и Доужер након контре 54:41.
22. минут
Поново Партизан промашује зицер, али Нанели одличан опет на офанзивном скоку 52:47. Клајбурн не погађа за три. Нанелију испада лопта.
21. минут
Камински не погађа, Ларкин из трка 52:45.
Полувреме: 50:45
20. минут
Добра одбрана црно-белих. Кабокло има бацања - половичан 49:45.
19. минут
Фаул Жижића у нападу. Доужер за три 44:39. Ларкин са пенала 46:39. Смаилагић фуриозно 46:41. Тројка Даријуса Томпсона 49:41. Враћа Смаилагић тројку 49:44. Џан тајм-аут.
18. минут
Томпсон из немоугће позиције 44:34. Имају Турци 10. Камински на пеналима Половичан, али друго је покупио Кабокло и изнудио нова бацања. Исти учинак 44:36.
17. минут
Тројка Понитке 40:34. Томпсон на продор 42:34. Партизан губи лопту, па прави фаул. Превише изгубљених лопти до сада имају црно-бели.
16. минут
Губи Анђушић лопту, контра Ефеса за нове поене 38:29. Тајм-аут Жељко. Камински угурава некако лопту у кош 38:31. Вилис на линији за слободна бацања  40:31.
15. минут
Клајбурн на пеналима. Сигуран 36:29.
14. минут
Ледеј промашује флоутером све. Ларкин сада погађа и то за три 32:27. Нови лош напад црно-белих, закуцавају домаћи 34:27. Камински не погађа за три, поправља за два Нанели 34:29.
13. минут
Камински не погађа за три. Ларкин да 29:27. Тајм-аут Обрадовић. Лош напад Партизана, па промашај Ларкина.
12. минут
Бруталан потез Каминског, после финте шута је кренуо у продор и закуцао 24:24. Јарамаз добар у одбрани, Анђушић погађа тројку 24:27. Џонс снажно закуцава 26:27.
11. минут
Угасило се светло у хали. Брзо је све поправљено, Смаилагић не погађа из тешке позиције. Бацања за Османија - 24:22.
Крај прве деонице 22:22
10. минут
Клајбурн половичан са пенала 22:20. Анђушић не погађа зицер. Ледеј у задњим секундама прве четвртине доноси изједначење
9. минут
Ларкин из корака уназад за 18:18. Лош напад Партизана, након ког тројком Вилиса Ефес преокреће 21:18. Ларкин шаље Нанелија на пенале - 21:20.
8. минут
Техничка управо Џонсу, због протеста јер се жалио да је фаулиран. Нанели не користи слободно бацање. Доста неспоразума у нападу црно-белих, све се завршава поенима Кабокла 16:18.
7. минут
Бобуа погађа тројку 14:16. Видели смо и једну мртву лопту, на крају она за Ефес. И Ларкин је у игри. Џонс преко Ледеја - изједначење 16:16.
6. минут
Вилис убацује тројку 11:13. Камински враћа 11:16.
5. минут
Жижић преко Кабокла 8:11. Кабокло закуцава 8:13.
4. минут
Бобуа на мишиће 6:8. Доужер промашује тројку. Ни домаћин не чини то, Доужер сада погађа ван 6,75 - 6:11
3. минут
Томпсон флоутером о таблу 4:6. Понитка баца лопту противнику у руке, опет добра одбрана Доужера. Излази тројка Доужера из обруча, поново офанзивни скок Партизана, Камински решава то 4:8.
2. минут
Добра одбрана Доужера, Кабокло не погађа из тешке позиције, Понитка хвата а онда Кабокло погађа тројку - 0:6. Вилис тешка двојка 2:6. Добра игра у нападу црно-белих, али Френк прави кораке.
1. минут
Први напад промашује Бобуа, хвата Нанели. Камински погађа тројку 0:3.
1. минут
Почео је сусрет, стартна петорка Партизана је: НанелиДоужерПониткаКаминскиКабокло

Уочи меча:

Двоструки шампион Европе је у прошлом колу најелитнијег такмичења на Старом континенту поражен од Милана резултатом 92:76, док је Партизан савладао берлинску Албу у Београду (89:74), али је потом поражен од Цедевите у АБА лиги.

Пренос меча можете пратити уживо на нашем сајту.