ЗВЕЗДА СРУШИЛА МАНЕКЕНЕ! Црвено-бели прошетали Миланом и уписали ВАЖНУ ПОБЕДУ, брине повреда Недовића

11.01.2024. 19:23
zz
zz / Извор: Фото: Еуролеагуе

Репрезентативац Србије није могао да настави од момента када је добио ударац.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су на гостовању Армани из Милана са 76:62 у мечу 21. кола Евролиге. Овим тријумфом Црвено-бели успели су да ублаже изненађујућ пораз претрпљен у Асвелу само два дана раније.

ПАРТИЗАНУ ОЛАКШАН ПОСАО: Веома битан играч Макабија пропушта меч у Арени (ФОТО)KK Partizan

ПАРТИЗАНУ ОЛАКШАН ПОСАО: Веома битан играч Макабија пропушта меч у Арени (ФОТО)

Писало се да је све договорио са Црвеном звездом: Искусни кошаркаш званично потписаоMartin Hermanson

Олимпија Милано - Црвена звезда 62:76 (15:23, 16:24, 16:10, 15:19)

Олимпија Милано: Појтрес 12, Бортолани 14, Тонут 5, Мели 5, Нејпир 6, Камагате, Рићи, Флакадори 4, Хол 6, Карузо, Хајнс 6, Фоигтман 4

Црвена звезда: Теодосић 9п, 5ас, Ханга 7п, 6ск, 4ос, 3ас, Давидовац 3, Митровић 3, Лазић 5ск, Тоби, Боломбој 14п, 6ск, Илић, Недовић 8, Гиедраитис 22п (шут за два 5/8, за три 2/3), 6ск, Гилеспи 2, Дос Сантос 5п, 3ас

Након неколико уводних минута меча, гост из Београда почео је да контролише утакмицу у сваком сегменту игре. Армани је на почетку успео да парира, али је Звезда ношена сјајним Немањом Недовићем имала благу предност. Како се прва четвртина ближила крају, вођство Звезде је расло, а након првих десет минута гост је водио 23:15.

Уследио је празан и безидејан ход Арманија, на почетку је Звезда узвратила сјајном серијом, али је и она утихнула у нападу, међутим ни близу ривалу, те је предност само расла. Овај меч остаће упамћен и по томе што су у истом минуту чак три играча Звезде у сударима са Кајлом Хајнсом зарадила повреде, због ког су морали ван игре.

Чета Етореа Месине одиграла је једну од најслабијих четвртина, а на крају полувремена домаћин је заостајао 16 поена (31:47).

Фуриозном серијом у наставку истопили су заостатак на -7, но поново су ушли у празан ход па је Звезда успела да се врати на двоцифрени плус, који је одржавала до самог краја четвртине 47:57.

Поново је мини серијом домаћих Армани успео да се врати у игру, међутим то је било све од Манекена, а Звезда је успела да упише веома важну победу.

Звезду је до победе предводио Рокас Гедраитис са 21 поеном, Џоел Боломбој додао је 14, а Немања Недовић осам за само седам минута на паркету. Са друге стране, Бортолани је убацио 14, Алекс Појтрес 12, док су по шест додали Хол и Хајнс.

Крај

40. минут
Тројка Теодосића ставља тачку.
39. минут
Хол полаже 62:68. Гидраитис 2 1 - 62:71.
38. минут
Ханга фолутер и погађа 58:68. Бортолани на пеналима 60:68.
36. минут
Ханга промашује тројку, Фојтман закуцава 58:66.
35. минут
Флакадору тројка, не успева Звезда да организује напад, ни Армани не постиже поене. Теодосић тројка 66:56.
34. минут
Ханга флоутер преко Нејпира 54:61. Хајнс изблокиран, Гидраитис након паса Милоша Теодосића 54:63.
33. минут
Нејпир на полагање 54:59. Поново испада лопта гостима, Тонут не погађа тројку.
32. минут
Јаго у шуму руку ривала, испала је лопта. Хајнс из одбојке, домаћин је на минуст седам 52:57. Звезда проћердала напад.
31. минут
Поентира из корака Рокас 47:59. Бортолани за три - 50:59.
Крај треће четвртине 47:57
30. минут
Војтман на пеналима, користи их.
29. минут
Серије промашаја на обе стране. Бортолани прекида, тројком 45:57. Гост губи лопту.
28. минут
Поново лопта домаћину излаиз из коша, Јаго погађа важну тројку 42:57, Звезда је на лепих 15.
27. минут
Гидраитис не погађа за два, не сналази се ни Армани. Имаће Боломбој два бацања, погађа их 42:54.
26. минут
Теодосић у серији промашаја, из свих позиција. Мели на другој страни промашује изнуђену тројку.
25. минут
Нема тројке Непира из јаловог напада Олимпије, али нема ни Теодосићеве. Појтрес погађа 42:52.
24. минут
Теодосић на пеналима, промашио прво, друго погађа. Фаул у нападу Арманија, Боломбој доноси поново 10, а онда и Митровић за 40:52.
23. минут
Теодосић поново промашује за три, а онда Мели полаже 40:47. Тајм-аут Сферопулос,
22. минут
Теодосић је из трка испалио ер бол. Поново Појтрес, а онда Боломбој не погађа, ни Нејпир 38:47.
21. минут
Мели погађа тројку 34:47. Боломбој не погађа флоутер, Мели за Појтреса 36:47.
Крај првог полувремена 31:47
20. минут
Боломбој уноси лопту у кош. Хајнс на пеналима, успешан. Боломбој закуцава монструозно 31:47.
19. минут
Тројка Тонута 25:39. Недовић се вратио у игру, али је поново завршио на земљи, не може да игра. Бортолани половичан са пенала 27:41. Митровић 2 1, али не користи бацање. Тонут поентира 29:43.
18. минут
Серија промашених тројки домаћина. Митровић погађа бацања 22:39.
17. минут
Нејпир на пеналима, погађа их 19:32. Гедраитис 2 1, погађа, а онда пуним трком у одбрану, да удари рампу , па поени у нападу. Бортолани тројка 22:37.
16. минут
Теодосић за Гилеспија 17:32. Армани и даље не може да да кош, али ни Звезда није офанзивно плодоноснија.
15. минут
Нејпир не погађа тројку, ни Теодосић, ни Гидраитис. Празан ход на обе стране. Армани игра једну од најгорих четвртина у сезони, сваки напад је изгубљена лопта, на другој страни Звезда срља у офанзиви. Сферопулос је потрошио челенџ неуспешно. Нејпир не погађа тројку
14. минут
Ханга краде лопту, али Звезда губи лопту. Период јако лоше игре оба тима, Армани не може да веже акцију, Звезда лоше реализује нападе.
13. минут
Ханга промашио тројку, а онда екстра посед и маестрална асистенција Теодосћа за Давидовца. 17:28. Флакадори промашује флоутер. Гидраитис са пенала 2/2 - 17:30.
12. минут
Три бацања за Теодосића 2/3 - 17:25. Лош напад Олимпије, промашен изнуђен шут.
11. минут
Бортолани са полудистанце 17:23. Звезда је прокоцкала напад, свиран фаул у одбрани Гилеспију, и то од судије који није био близу. Губи лопту Армани.
Крај прве четвртине: 15:23
10. минут
Нејпир губи лопту, а онда још једна тројка Звездиног Литванца 15:23.
9. минут
Не погађа Армани тројку, Ханга погађа 15:17. Не улази полагање Бартоланија, а сада тројка Гидраитиса 15:20.
8. минут
Флакадори на полагање 13:12. Боломбој промашује за три, али је меч прекинут због судара главама Митровића и Хајнса. Поново Недовић, сјајна партија 13:14, већ осам његових поена.  Изгубио је ваздух после судара са Хајнсом, а онда је Хајнс повредио и Тобија, додуше Словенац је сам пао преко њега. Три играча је Хајнс повредио у свега неколико секунди. Хајнс је на линији пенала, јер га је Тоби Фаулирао. Американац је искористио оба пенала 15:14.
7. минут
Не користи Звезда овај напад, ни Армани, а онда промашај Теодосића за три. Краде Недовић лопту и закуцава 11:12.
6. минут
Недовић сада није погодио са исте удаљености, Боломбој губи лопту после екстра поседа. Флакадори не погађа за три. Јаго изблокиран.  Уследила је пауза док судије проверавају снимак око времена на сату.
5. минут
Добра рола Илића за сада, фаулирао га је Мели и послао на пенале. Прво је промашио, а затим и друго, остаје 4:6. Појтрес закуцава 6:6. Срља Недовић, не успева да донесе поене. Нејпир погађа тројку 9:6. Јаго на пеналима 9:8. Појтрес незаустављив, снажно до поена 11:8. Недовић са полудистанце 11:10.
4. минут
Атрактивно Појтрес закуцава, елиј уп 4:4. Недовић на улаз 4:6. Сјајна одбрана Илића, блокирао је Хола.
3. минут
Хол на соло продор, доноси прве поене домаћину 2:2. Боломбој преко Мелија, на мишиће 2:4.
2. минут
Јаго је покушао преко Мелија, није успео, али ни Армани не погађа. Звезда такође компликује у нападу, те губи лопту.
1. минут
Боломбој из тешке позиције налази пут до коша 0:2. Промашује Мели шут за три.
1. минут
Почео је сусрет Арманија и Звезде, у стартној постави црвено-белих:  Дос Сантос, Недовић, Лазић, Илић, Боломбој

Уочи меча:

Фалиће тиму из Милана Шевон Шилдс и Никола Миротић, али би вероватно на терену могао да се очекује НБА играч Родни Мекгрудер који је пре неколико дана појачао италијански тим. Такође, на паркету ће бити и бивши ас Звезде, мотивисани Шабаз Нејпир.

Са друге стране сигурно нема Николе Топића, видећемо да ли ће се Лука Митровић враћати у састав, а Џоел Боломбој је такође ровит.

Овај меч је изузетно битан у трци за ТОП 10, а ко изгуби додатно ће се удаљити од жељене коте и себи драстично погоршати положај. Звезда је после 20 мечева на скору 8-12, док Армани има 9-11.