ТРИЈУМФ ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Звезда на завршном ТУРНИРУ Евролиге! (ФОТО)

26.02.2017. 19:07
Navijači KK Crvena zvezda
Навијачи KK Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Тим са Малог Калемегдана оправдао улогу фаворита.

Јуниори Црвене звезде потврдили су улогу фаворита на Евролигином турниру у Железнику и пласирали су се на завршни турнир елитног такмичења за играче до 18 година. Црвено-бели су у финалу квалификационог надметања победили Мегу Бемакс са 74:61 (28:8, 17:17, 13:21, 18:15).

АБА ЛИГАШ ПРОМОВИСАО НОВОГ ТРЕНЕРА: Деби против Партизана!

Оба тима су су до финала имала максималан учинак, пласирали су се у финале без пораза у групној фази. Звездини млади играчи су од старта заиграли у жестоком темпу, повели 12:0 и све време контролисали резултат.

KK Crvena zezda juniori
KK Црвена зезда јуниори

ДА БАР НЕКО УЖИВА: Ево како је Новица Величковић провео дан (ФОТО)

Изабраници Слободана Клипе, а посебно расположени Алекса Ускоковић и Стефан Момиров су били неумољиви, па је на семафору убрзо стајало и 25:2, а већ на крају прве деонице имали "плус 20". Било је јасно да пулени тренера Владе Вукоичића не могу да спрече црвено-беле у намери да се пласирају на завршно такмичење, које се у истанбулу одржава у исто време када и сениорски фајнал-фор.

Ипак, храбро су се борили и момци из Меге, после 39:10, у трећој деоници су пришли на 52:44.

РАСТЕРЕЋЕНИ, АЛИ И МОТИВИСАНИ: Мега жели да се РЕВАНШИРА Партизану за пораз у Нишу (ФОТО)

Међутим, није било шанси да Мега направи чудо, Звезда је у последњу четвртину ушла код резултата 58:46 и углавном, до краја одржавала двоцифрено вођство. Тачку на меч је ставио одлични Вук Ђорђевић, тројком за 74:58 минут пре последњег звука сирене.

У мечу за седмо место Партизан је поражен од Макабија са 73:81, за пето место италијанска Стела Азура победила је ГБА Праг са 78:69, а на трећој позицији је Лудвисбург, који је савладао Спарс Зират банку Сарајево са 82:59.

Плејмејкер Црвене звезде Алекса Ускоковић проглашен је за МВП турнира.