ТРОФЕЈ БЕОГРАДА: Србија лагано против Грчке, пресудиле су ТРОЈКЕ (ГАЛЕРИЈА)

12.08.2017. 22:44
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

На ревијалном турниру, припреми за Евробаскет учествује и репрезентација Црне Горе.

Кошаркашка репрезентација Србије победила је национални тим Грчке, у утакмици на традиционалном турниру "Трофеј Београда". У одлично попуњеној дворани "Александар Николић", тим селектора Александра Ђорђевића без много проблема победио је Хелене, а резултат је био 93:61 (23:15, 22:7, 21:14, 27:25). У недељу, такође у 21 час почеће дуел Србија - Црна Гора.

ЕП КАДЕТА: Пораз Орлића од Израела

ВЕЛИКИ ФАН: Матијас Лесор је навијач клуба којег памте сви ЗВЕЗДАШИ (ФОТО)

Најефикаснији у нашем тиму био је Богдан Богдановић са 14 поена и девет додавања, док је Владимир Лучић убацио 13. Бобан Марјановић је постигао 11.

Орлови нису ушли у меч са свим расположивим снагама, па су меч са стране гледали Марко Симоновић, Немања Недовић, Милош Теодосић и Мирослав Радуљица. Симоновић и Недовић не тренирају због повреда, док су Теодосић и Радуљица због лакших повреда тренутно у "ауту". Иначе, ни Грци нису били комплетни, пошто није играо Јанис Антетокомпу. Стартна постава Србије је била Јовић, Богдановић, Лучић, Бирчевић и Кузмић.

Само у уводним минутима, било је резултатске неизвесности, када је разлика у корист Србије била пет-шест поена разлике, али је она временом расла. Прва деоница завршена је резултатом 23:15, а кључна је била друга четвртина. Орлови су тројкама "начели" Хелене, а са девет-десет метара погађали су Милан Мачван и Богдан Богдановић. Владимир Лучић разгалио је публику одличном соло акцијом, а на полувреме се отишло са 45:22.

Србија РАЗБИЈА Грчку, а Мачван и Богдановић погађају из ДАЛЕКА (ВИДЕО)

Грци су само на кратко "показали зубе", пошто су средином треће четвртине направили мини серију, од 8:1 и смањили на 59:34, али то ни на који начин није могло да утиче на резултат. У последњој четвртини, поново је за три погодио Мачван, а проценат шута је био (у тим тренуцима) феноменалан - 7/8. Васа Мицић је тројком повећао на 72:40, а Гудурић је на 75:40. У тим тренуцима, учинак за три поена је био девет од десет. То је уједно био и један од кључних детаља у утакмици, односно разлог убедљивог вођства. Грци су на пример, у тим тренуцима имали 5/22. Поени Владимира Штимца донели су предност од 79:43. На 87:50 повећао је Лучић, после два поена и додатног бацања. У 38. минуту меча погодио је и Бранко Лазић, и самим тим свих 13 играча уписало се у листу стрелаца. Нова тројка, овог пута Богдановићам донела је предност од 93:55.

Коначан резултат је био 93:61.

СРБИЈА - ГРЧКА 93:61 (23:15, 22:7, 21:14, 27:25)

СРБИЈА: Мачван 8, Богдановић 14, Калинић 4, Лучић 13, Милосављевић 4, Бирчевић 4, Штимац 8, Лазић 2, Мицић 7, Гудурић 8, Јовић 5, Кузмић 5, Марјановић 11.

ГРЧКА: Калатес 2, Бурусис 13, Слукас 2, Папас 8, Ларедцакис, Папајанис 2, Принтезис 9, Папаниколау 5, Манцарис 9, Аграванис 3, Папапетру 5, Митоглу.

ЗЕМЉА КОШАРКЕ: Јуниорке декласирале БРАНИТЕЉКЕ титуле и стигле у финале ЕП (ФОТО)