РАЗВАЉИВАЊЕ! Црвено-бели без Волдена декласирали Турке, махнити Лојд опет главна звезда

09.09.2020. 21:50
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: KK Црвена звезда

Фантастична партија.

Кошаркаши Црвене звезде показали су доминацију на Глоријаа купу у Анталији победом над Турк Телекомом 83:54 (19:14, 28:17, 16:11, 20:12). Звезда у петак игра други меч против Каршијаке која је победила Фенербахче.

ТАЧНА ЦИФРА ДУГА KK ПАРТИЗАН: Званично објављен финансијски извештај црно-белих! (ФОТО)

НАПАЛА ИХ КОРОНА: Пред почетак Еврокупа проблеми у редовима Партизановог ривала!

ПОНОВО РАДИ ВРТЕШКА У НБА: После пет година ОСТАО је без посла, али неће дуго чекати на НОВИ!

Звезда је од старта показала велику иницијативу и квалитет који треба да има Евролигаш. Предњачио је Џордан Лојд који је показао да ће бити нови вођа црвено-белих следеће сезоне. Убацио је 17 поена уз шут из игре 4-10. Такође Дуоп Рип придошлица из ФМП-а је одиграо одличан меч са дабл дабл учинком 13 поена и 10 скокова. Дејан Давидовац је такође био на нивоу са 17 поена.

После испитивања снага на почетку (19:14) Звезда је стекла осетнију предност после прве четвртине, а већ на полувремену је имала плус 16 (31:47).

Одиграли су одличних 10 минута и добили ту другу четвртину са 28:17. Јасно је да ће фокус Звезде бити на одбрани следеће сезоне о чему сведочи то да су примили само 54 поена од Турк Телекома.

Тренер Звезде Саша Обрадовић дао је шансу свим играчима које је повео. Треба истаћи да су црвено-бели играли без првог плејмејкера Корија Волдена.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хол 9, Лојд 17, Давидовац 17, Лазић, Кузмић 4, Ускоковић, Рит 13 (10 ск), Раданов 6, Добрић 9, Симоновић 2, Јагодић Куриџа 2, Симанић 4.

ТУРК ТЕЛЕКОМ: Болдвин 4, Декр 11, Мекинтајер 9, Витјер 4, Ерик 9, Озкан, Коркмаз 11, Бајрак 1, Баш 5.