ТУРНИР У ХАМБУРГУ: Лучић и Мачван средили и Русе, са Немцима за нови трофеј (ФОТО)

19.08.2017. 22:15
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Најбољи српски кошаркаши газе све пред собом у припремном периоду.

Након освајања турнира у Београду, репрезентација Србије је данас успела да упише и другу победу у оквиру Суперкупа у Хамбургу. Изабраници Александра Ђорђевића су данас славили са 85:75 против Русије, иако су играли без Милоша Теодосића и Немање Недовића. Ипак, у тиму је данас био Никола Калинић.  Занимљиво је да су веом сличним резултатом 85:78 наши најбољи кошаркаши у првом колу савладали и селекцију Пољске.

ПОБЕДА ЗА ДУЛЕТА: Босанци без Вујошевића славили у Јерменији (ФОТО)

ВЕОМА СУ ЗАБРИНУТИ: Ево шта су Клиперси урадили због ТЕА (ФОТО)

Боље су Руси почели утакмицу, повели са 5:0, па 7:2, наши нису постигли поене прва четири минута. Ђорђевић се изнервирао на своје изабранике којима је рекао да не види играча који жели да игра кошарку, а од тог тренутка слика се променила.

Тројка Богдановића и поени Јовића су дигли нашу репрезентацију, Мачван је сјајним закуцавањем донео прву предност Србији, а серију нашег тима наставио је Мицић. Србија је одржала предност до краја прве деонице, а онда Руси поново боље почињу четвртину, повели су након тројке Кулагина са 27:24.

Наши кошаркаши поново праве велику серију, па су повели и са 36:31 након поена Калинића и Лазића, али су Руси успели да смање тројком Кулагина у последњим секундама полувремена.

MIlan Mačvan
МИлан Мачван / Извор: МН Press

До средине треће четвртине било је неизвесно, а онда је на сцену ступају Богдановић, Лучић и Калинић који воде Србију до 11! Драган Милосављевић, Владимир Лучић и Милан Мачван су одиграли одличну последњу четвртину. Рутинска игра у последњој деоници изабраника Салета Ђорђевића је довела Србију до нове победе, која није долазила у питање у последњим минутима меча. Било је и 15 након тројке Лучића, али су Руси искористили благо опуштање наших кошаркаша у последњем минуту смањили на коначних 85:75.