УБЕДЉИВО: Орлићи рутински савладали Данску и пласирали се у четвртфинале

26.07.2023. 22:48
Bogoljub Marković
Богољуб Марковић / Извор: Фото: ФИБА

Наредни противник Израел.

Јуниорска репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Европског шампионата које се одржава у Нишу пошто је у осмини финала савладала убедљиво Данску са 107:62 (23:12, 28:16, 24:6, 32:28). Орлићи ће у четвртфиналу сутра од 20.30 играти против Израела који је елиминисао Хрватску резултатом 88:64.

ДОК ЈЕ ЗВЕЗДА ДЕМОЛИРАЛА ФИОРЕНТИНУ: Делије чуле још лепих вести, Калинић НАПУШТА Барселону, следи повратак?

ГРОБАРИ СУ СЕ УЗАЛУД НАДАЛИ: Ништа од његовог доласка у Партизан

НОВИ ИГРАЧ СТИГАО У ЉУБЉАНУ: Џонс потписао за Цедевиту Олимпију

Све је у дворани ''Чаир'' практично било решено после прве четвртине. Изабраници селектора Ненада Стефановића су већ после десет минута имали двоцифрену предност која је до полувремена постала још убедљивија па су на полувремену Орлићи водили 51:28 и питање победника је било решено.

Ипак, српски играчи су задржали озбиљност и у трећој деоници дозолили Данцима само шест постгинутих поена, а последњу четвртину сзу Стефановићеви изабраници одрадили и остварили убедљиву победу. Богољуб Марковић је са 16 поена био најефиакснији у редовима Србије, 14 је постигао Митар Бошњаковић, док су по 13 додали Никола Топић и Павлде Николић. Данску је предводио са 19 поена Никлас Полоновски, а једино је још двоцифрен био Андреас Холст са 11 поена.