МИРОТИЋ И НЕЈПИР ПРЕСУДИЛИ ПАРТИЗАНУ: Манекени скројили пораз црно-белима

08.03.2024. 19:19
p
п / Извор: МН Press

Неизвесно до краја.

Кошаркаши Партизана поражени су од Арманија у Милану 85:83 у мечу 28. кола Евролиге. Херој победе Олимпије био је Шабаз Нејпир који је у последњим моментима донео славље том тиму.

ОЧИ У ОЧИ, ПО ПРВИ ПУТ! Миротић је позвао Жељка и рекао му је нешто, а онда...Nikola Mirotić

ОЧИ У ОЧИ, ПО ПРВИ ПУТ! Миротић је позвао Жељка и рекао му је нешто, а онда...

АРМАНИ - ПАРТИЗАН 85:83

Дворана: "Медиоланум форум" Милано

Судије: Емин Могулкоч (Турска), Жозеф Бисанг (Француска), Карлос Кортес (Шпанија)

Армани: Ло 3, Мегрудер, Мели 3, Нејпијер 15, Ричи, Флакадори, Хол 18, Карузо, Шилдс 19, Миротић 19, Хајнс 2, Војтман 6

Партизан: Смит, Ледеј 12, Аврамовић 19, Копривица, Пантер 9, Смаилагић 5, Трифуновић, Анђушић 11, Доужер 2, Понитка 5, Камински 7, Кабокло 13

Серијом 8:0 кренуо је Партизан у меч, Армани је срљао и много грешио, без икаквог плана у нападу, али ни црно-бели нису успели да све исконтролишу па су дозволили домаћину да брзо преокрене у своју корист.

Од тог трена, Армани је био у благој предности до истека прве деонице, када је износила пола коша (22:21). Партизан је средином друге деонице успео поново да врати предност на своју страну и има 7, али онда четири сушна минута омогућују да Олимпија поведе и припрети да ће се одлепити.

Тројком Аврамовића прекинута је црна серија, а после је Камински погодио под обручен за -1 пред паузу (41:40).

У наставку меча гледали смо праву клацкалицу, Партизан је добро кренуо, Армани поново повео, а црно-бели и сада играли у серијама. Губили, па стизали. Најбољи је био Аврамовић, који је све време држао Партизан у игри. На другој страни Хол је блистао, али су црно-бели ову деоницу решили у своју корист и имали 3 пред задњих 10 минута (64:67).

Миротић је узео одговорност на себе, погодио три тројке у кратком интервалу и најавио серију Арманија, али је гост и томе одолео.

Водио је Партизан у самој завршници, а онда је Нејпир погодио важну тројку за преокрет. Био је егал, а онда је поново Нејпир на пет секунди пре краја погодио за два. Ледеј је имао последњи напад, али је шутирао у паду и није успео да донесе изједначење.

Крај меча: Победа Арманија 85:83

40. минут
Пантер промашује тројку, Ледеј хвата то, погађа под фаулом - 83:83. Нејпир двојка  - 85:83. Ледеј не погађа за изједначење.
39. минут
Нејпир тројка 81:80. Нема поена Алексе, Миротић је промашио, али су стигли домаћи до офанзивног скока. Нејпир на линији пенала - 83:80. Тајм- аут Обрадовић.
38. минут
Ледеј ни флоутер не погађа. Армани такође неефикасан. Анђушић ои таблу 78:80.
37. минут
Ледеј не погађа за три. Шилдс на снагу 78:78.
36. минут
Анђушић промашује из игре. Кораци Шилдса, а онда и Ледеј не стиже да шутне. Хол промашује.
35. минут
Нејпир промашује за три. Кабокло има 2 1 - 76:78. Истекао је напад Арманија.
34. минут
Ледеја фаулира Миротић. Губи лопту Партизан, Шпанац на линији пенала - 76:73. Аврамовић на улаз 76:75.
33. минут
Кораци Кабокла. Краде Трифуновић и додаје Понитки 71:73. Миротић нова тројка 74:73.
32. минут
Нова тројка Миротића - 70:69. Аврамовићу скинута лопта са обруча, важиће се.  Шилдс бацања, али после другог су дошли до скокан, но нема поена - 71:71
31. минут
Миротић после лошег напада домаћина даје тројку 67:67.  Кабокло на пеналима - сигуран. 67:69.
Крај треће четвртине 64:67
30. минут
И Хол промашује сада. Кабокло из одбојке доноси преокрет 64:65. Фаул у нападу Арманија. Анђушић за два 64:67.
29. минут
Миротић на пеналима, погађа 64:61. Сада Данило на истом месту и исти учинак 64:63.
28. минут
Конфузни напади на обе стране, Анђушић тројка 59:56. Цигла Шилдса, куцање Аврамовића 59:58. Хол у истеку напада тројка 62:58. Кабокло тројка 62:61.
26. минут
Губи Анђушић лопту, Хол закуцава 57:51. Смаилагић закуцава 57:53. Шилдс из игре 1 на 1, 59:53.
25. минут
Неколико спорних одлука судија, разбеснеле су Пантера, који добија техничку. Три бацања за Армани - преокрећу Манекени 52:51. Не иде у нападу госте, а онда Нејпир тројка 55:51.
24. минут
Аврамовић тројка након дриблинга 49:50. Хол промашује сада. Бацања за Аврамовића 1/2 - 49:51.
23. минут
Пантер полудистанца 46:47. Хол још једна тројка 49:47. Пантер промашује за три. Фаул у нападу Војтман.
22. минут
Лаки поени Партизана, Доужер из контре 43:45. Хол за три 46:45.
21. минут
Пантер далека тројка 41:43. Добро отварање другог полувремена. Шилдс уноси у кош 43:43.
Полувреме: 41:40
20. минут
Четири минута Партизан није дап поен, све до поена плејмејкера Србије. Погађа Армани, Камински уноси лопту у кош 41:40.
19. минут
Партизан дуго без поена, лоши напади, али срећом по црно-беле Месина добија техничку. Ледеј промашује то бацање. Доужер не погађа тројку, али Аврамовић краде лопту. Тројка Алексе Аврамовића 39:38.
18. минут
Ледеј не погађа полухорог, онда краде лопту, па је губи. Нејпир тројка 39:35.
17. минут
Хол за изједначење 35:35. Понитка изнуђен шут за три, али недовољно добар. Празан ход црно-белих. Војтман са слободних бацања пооловичан - 36:35.
16. минут
Војтман тројку из тешке позиције 32:35. Лош напад гостију.
15. минут
Аврамовић сили за три, не улази. Хол за Војтмана који закуцава 29:33. Анђушић из тешке позиције 29:35.
14. минут
Шилдс на мишиће полаже 24:29, а онда Алекса импресивно 24:31. Мели  тројка 27:31. Ледеј фаулиран и послат на пенале - 27:33.
13. минут
Шилдс промашује тројку, добра одбрана Партизана. Фаул Кабокла у нападу. Не користи напад Олимпија, али Пантер гази линију, можда под фаулом, али није свиран.
12. минут
Краде лопту Анђушић. Ледеј преко Миротића флоутер 22:29.
11. минут
Ледеј тројка преко Миротића 22:24. Сада Шпаац промашује за три. Кабокло тројка 22:27.
Крај прве четвртине - 22:21.
10. минут
Фаул Миротића у нападу. Аврамович још једном сјајно, флоутер 20:21. Миротић и Пантер греше у тандему, а онда га капитен црно-белих фаулира. Има Шпанац бацања - 22:21.
9. минут
Пантер има два бацања 20:17. Миротић баца лопту у празно. Аврамовић сјајно полаже за -1, 20:19.
8. минут
Ледеј у свом стилу 18:15. Хајнс на мишиће 20:15.
7. минут
Јака одбрана Арманија, без решења црно-бели. Тројка Миротића 15:13. Анђушић непрецизан. Ло далека тројка 18:13.
6. минут
Миротић на паркету, а Шилдс закуцава до 10:10. Лоша игра Партизана у нападу, сваки пас пресечен, домаћин окреће 12:10. Понитка тројка 12:13 из есктра поседа
5. минут
Шилдс из два напада погађа тројку 5:10. Доужер промашује полагање, а онда нова тројка Шилдса 8:10.
4. минут
Шилдс први поени за Олимпију 2:8. Доужер лепо за Каминског 2:10. Нова изгубљне лопта Арманија, лош напад Партизана, серија промашаја.
3. минут
Армани поново лош у офанзиви. Камински промашује зицер. Мели још једном губи лопту, Пантер дуга двојка 0:8.
2. минут
Нова изгубљена Арманија, Смаилагић тројка 0:6.
1. минут
Мели промашује шут за три, али екстра посед, но губе лопту домаћи. Камински тројка 0:3.
1. минут
Почиње сусрет Арманија и Партизана, стартна постава: Доужер, Пантер, Смаилагић, Понитка, Камински На другој страни су Нејпир, Хол, Мели, Шилдс и Војтман.

Уочи меча:

Са друге стране, после неуспеха против Асвела Милано је на 11-16 и њима већ гори под ногама, па сваки наредни пораз за њих може бити и крај.

Пре овог дуела, домаћи тим имао је доста проблема са повредама, неизвестан је био и наступ Николе Миротића, али се према последњим информацијама, он опоравио и требало би да буде спреман за меч.

Како јављају италијански медији, доступан ће бити Шабаз Нејпир, Дијего Флакадори, а што се тиче Николе Миротића, очекује се да наступи на овом мечу, по први пут против црно-белих након саге прошлог лета.

Партизан такође неће бити у најјачем саставу, пошто ће меч пропустити Џејмс Нанели, Тристан Вукчевић и Огњен Јарамаз.