ДЕБАКЛ ЗВЕЗДЕ У ВИТОРИЈИ: Басконија убедљиво славила

16.11.2021. 19:45
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Јако лоше издање изабраника Дејана Радоњића.

KK Црвена звезда поражена је на гостовању Басконији 93:74 у десетом колу Евролиге.

О СВОМ ПОТЕЗУ ТОКОМ ДЕРБИЈА: Радоњић се огласио о вређању Обрадовића

ЧОВИЋ О ПРОЗИВАЊУ ОБРАДОВИЋА: То вуче од меча Звезда - Фенербахче

МАЛЕР: Звезда у Шпанији без важног играча

Најгоре полувреме ове сезоне је одиграла екипа Дејана Радоњића. Посебно је то било видљиво у другој четвртини, када су црвено-бели постигли свега десет поена.

Непрепознатљива је била Звезда, до ове утакмице челична одбрана, потпуно је пукла против најгорег напада Евролиге. На полувремену је примљено чак 55 поена.

Нападачки је једино расположен био Никола Ивановић, који је колико толико држао тим у животу. Најрасположенији у првих 20 минута је био Вејд Болдвин. Имао је 12 поена уз само један промашај из игре.

Басконија – Црвена звезда 93:74

Дворана: Буеса Арена

Судије: Болтаузер, Могулкок, Амит

Басконија: Петерс, Болдвин 14, Седерскис 9, Маринковић 5, Гренџер 4, Фонтекијо 9, Енох 23, Гедраитис 21, Ноко 8

Црвена звезда: Лазаревић, Ускоковић 3, Давидовац 2, Лазић 2, Калинић, Добрић 11, Холинс 11, Симоновић, Ивановић 21, Марковић 2, Кузмић 10, Цирбес 12

У наставку је Звезда заиграла нешто бољу кошарку, међутим то није било довољно за преокрет. И у другом полувремену је главна нападачка снага био Никола Ивановић. Али репрезентативац Црне Горе није имао адекватну подршку саиграча па је Црвена звезда претрпела шести пораз у овогодишњој Евролиги.

Највише поена у редовима победника је постигао Енох (23), Гедраитис је имао 21, док је Болдвин постигао 14 поена. Код Звезде одличну утакмицу је одиграо Никола Ивановић, убацио је 21 поен.

Чини се да су црвено-бели платили цех згуснутом распореду, а већ у четвртак их очекује гостовање Реалу у Мадриду. На овом мечу најбољи играч ове сезоне Никола Калинић одиграо је свега осам минута, док се Нејт Волтерс повредио пре почетка утакмице и није могао да помогне клупским друговима.

Барселона - ЦСКА (20:30)

Читав ток меча могли сте пратити на нашем сајту.

40.минут
Убедљив тријумф Басконије. 93:74.
37. минут
Басконија одржава убедљиво вођство. Холинс је погодио своју другу тројку на мечу. 86:89.
35. минут
Симоновић је промашио тројку. Енох погађа флоутер после асистенције Гренџера. 84:65
32. минут
Фонтекијо погађа тројку, на другој страни Ускоковић погађа тројку. 74:59.
30. минут
Успели су црвено-бели да победе у овој четвртини, 21:13. Резултат је ипак и даље убедљив. 68:53.
26. минут
Покушавају гости преко Кузмића и Ивановића да смање убедљиву предност Басконије. Међутим, одбрана је велики проблем на овом мечу.
24. минут
Добрић погађа тројку уз фаул. Води Басконија 60:41.
22. минут
Енох погађа преко Кузмића. Настављају се проблеми Звезде у нападу. 57:32.
20. минут
Болдвин погађа са полудистанце. Полувреме у Виторији. 55:32.

19. минут
Успели су гости да вежу пар погодака у нападу, али Басконија игра полувреме сезоне. 52:31.
17. мин
Црвено-бели постижу поене после дуго времена. Добрић је погодио флоутер. 46:26 за Басконију.
15. мин
Непрепознатљиво лоша одбрана Црвене звезде. Наставља да расте предност домаћина. 42:24.
13. минут
Наставља Басконија да игра сјајно. Звезда без решења у нападу. 33:22.
12. минут
Лош улазак Звезде у другу четвртину. Цирбес је направио фаул на шуту за три. 30:22.Расте предност Басконије.
10. минут
Највећи проблем за одбрану Звезде у првој четвртини је Болдвин. Прикључак одржава сјајни Никола Ивановић. 25:22
8. минут
Серија изузетних дриблинга Болдвина и погодак за два. На другој страни Кузмић погађа од табле. 18:14
6. минут
Са више енергије је почела Басконија ову утакмицу, за разлику од неких претходних. Добро лопта кружи у нападу. Тренутно је 14:9.