КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Партизан шокирао Звезду и освојио Жућкову левицу!

18.02.2018. 21:02 12:42
Košarkaši Partizana sa trofejom Kupa Radivoja Koraća
Кошаркаши Партизана са трофејом Купа Радивоја Кораћа / Извор: МН Press

Славље црно-белих у нишком "Чаиру".

Кошаркаши Партизана начинили су изненађење и савладали Црвену звезду у финалу Купа Радивоја Кораћа резултатом 81:75. Црно-бели су херојском партијом у првом полувремену потпуно одсекли напад фаворизованих црвено-белих и у узбудљивом финишу успели да сачувају потпуно заслужено вођство.

Тријумфом у Нишу Партизан је стигао до 14. трофеја у националном купу, првом од 2013. године.

УПАДА У ОЧИ: По овом детаљу финале вечитих је ПОТПУНО другачије од осталих утакмица Купа!

САТ ВРЕМЕНА ПРЕ ФИНАЛА КУПА: Тражи се КАРТА више за ДЕРБИ!

Црвена звезда је била апсолутни фаворит у Нишу, после две убедљиве победе над вечитим ривалом у АБА лиги и неколико значајаних тријумфа у Евролиги. Са друге стране, тренер црно-белих Ненад Чанак је сјајно психолошки припремио екипу, која је у првом полувремену очитала лекцију евролигашу и имала и 20 поена предности. Напад клуба из Хумске био је готово савршен, предвођен Вилијамс-Госом и капитеном Величковићем. Са друге стране, потпуно су одсечени били Рочести, Бјелица и Дангубић, који су пуцали ћорцима, док одбрана није ни постојала.

Успела је Звезда ипак да се пробуди у другом полувремену и уведе меч у неизвесну завршницу, али је у тренуцима кризе Вилијамс-Гос преузимао одговорност и одбијао налете комшија. Партизан није клонуо, на срце и жељу је газио ка тријумфу. Коначно, у трилер завршници кључне поене за 78:73 на 36 секунди до краја убацио је Гагић и ту је био крај приче.

МВП финалног дуела био је Најџел Вилијамс-Гос који је за 34 минута забележио 23 поена, седам асистенција и три скока.

Црвена звезда - Партизан 75:81

ДВОРАНА: Чаир.

ГЛЕДАЛАЦА: 4.000.

СУДИЈЕ: Белошевић, Јовчић, Војиновић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Дангубић 14, Давидовац 2, Лазић 4, Антић 2, Добрић, Фелдин, Јанковић 6, Рочести 7, Омић 2, Лесор 4, Енис 10, Бјелица 14 (6ск).

ПАРТИЗАН: Вилијамс-Гос 23 (7ас), Вон 6, Си 5 (6ск), Тадић, Аранитовић 7, Маринковић 10, Танасковић, Величковић 13 (7ск), Гавриловић, Андрић 3, Гагић 12 (6ск), Шалић 2.

4/4

Нервозан почетак последње деонице. Енис је погодио двојку за Звезду, а Маринковић је убацио два од четири слободна бацања у кратком периоду, 57:67 у 33. минуту.

Стефан Јанковић је са два плус један смањио вођство Партизана, 60:67. Украдена лопта црвено-белих, Јанковић је закуцао, 62:67 у 34. минуту.

Маринковић закуцава у контранападу, 62:69. Лазић и Лесор смањују минус, 66:69 у 37. минуту.

Вилијамс-Гос је погодио два слободна бацања, а онда је поентирао и Гагић, 66:73 у 37. минуту.

Лесор је погодио, 68:73, на другој страни Вилијамс-Гос је прецизан са линије пенала, 68:75. Дангубић је промашио једно слободно бацање, 69:75 на 1,57 минута до краја.

После изгубљене лопте Партизана, Дангубић је изборио личну грешку Величковића, 71:75, 01:18 минута до краја.

Два пенала за Аранитовића на супротној страни - бек црно-белих је промашио прво, погодио друго, 71:76 - последњи минут.

Слободна бацања за Рочестија, 73:76 - 00:53 до краја.

Погодак Гагића преко Лесора, 73:78 - 00:36 до краја.

3/4

Немања Дангубић је тројком отворио друго полувреме и најавио јачи отпор свог тима, 34:49. Црвено-бели су за минут и четири секунде изашли из бонуса у другом полувремену!

Узастопна закуцавања Омића и Бјелице, па полагање Рочестија о таблу и коначно тројка Бјелице, 44:52 у 25. минуту.

Црвено-бели су после три слободна бацања Фелдина смањили на минус пет, 47:52 у 26. минуту. Серију Звезде прекинуо је капитен Партизана Новица Величковић, 47:54

Вилијамс-Гос је везао пет поена и практично сам вратио двоцифрену предност Партизану, 47:59 у 27. минуту.

Тројка Андрића донела је тиму Ненада Чанка великих плус 15, 47:62, а истом мером узвратио је Дангубић, 50:62.

После 30 минута Црвена звезда - Партизан 55:65.

Crvena zvezda - Partizan
Црвена звезда - Партизан / Извор: МН Press

2/4

Наставља се "игранка" Партизана. После полагања Аранативоћа клуб из Хумске води са 29:11 у 12. минуту. Звучи невероватно, Црвена звезда није дала кош из игре од пете секунде и закуцавања Дангубића!?

Гос наставља да решета за плус 20, 31:11 у 13. минуту! Звезда је коначно погодила из игре, Добрић је погодио тројку за 31:16! Пробудио се тим Душана Алимпијевића у нападу и смањио на 33:19 у 15. минуту.

Минијатура Маринковића, мајсторија Рочестија, па нова тројка Величковића. Распламсала се борба у "Чаиру", 24:40 у 17. минуту.

Партизан се поново разиграо, бкови Партизана пролазе кроз одбрану Звезд екао кроз шупаљ сир. Са друге стране, црвено-бели су почели да промашују и слободна бацања, па црно-бели долазе до плус 20, 46:26 у 19. минуту.

Екипа Ненада Чанка стекла је огромну предност захваљујући чврстој одбрани и бриљантном шуту (57 одсто за два и 62 одсто за три поена). На крају првог полувремена 31:49!

1/4

Одличан почетак Партизана. Црно-бели су зауставили напад црвено-белих, а у офанзиви су одлични Гагић и Вилијамс-Гос који су убацили по четири поена. После тројке Величковића црно-бели су стигли до значајне предности, 6:14 у 6. минуту.

Новом тројком Величковића црно-бели су дошли до двоцифрене предности (6:17). На другој страни, црвено-бели неуспешно форсирају шут за три поена (0/5). Кошем Шалића Партизан је обезбедио плус 12, 7:19 у деветом минуту, а тројкама Аранитовића и Вона и максималних плус 16, 9:25 на крају прве четвртине

После првих 10 минута Партизан је шутирао тројке 4/4, а Звезда из игре 1/11!