СВЕ ПАЛО У ПОСЛЕДЊОЈ ЧЕТВРТИНИ: Асвел савладао Звезду, друга рецка у низу за француски тим

09.01.2024. 19:50
Nemanja Nedović
Немања Недовић / Извор: Фото: Еуролеагуе

Црвено-бели уписали 12. пораз.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у 20. колу Евролиге на гостовању против Асвела са 100:91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24) и тако доживели 12. неуспех у елитном такмичењу, док је француски тим остварио другу узастопну победу.

Лука Вилдоза успешно оперисанLuka Vildoza

Лука Вилдоза успешно оперисан

ЗВЕЗДА ИМА ИЗНЕНАЂЕЊЕ ЗА НАВИЈАЧЕ: Од четвртка у продаји полусезонске картеJanis Sferopulos, KK Crvena zvezda

ЗВЕЗДА ИМА ИЗНЕНАЂЕЊЕ ЗА НАВИЈАЧЕ: Од четвртка у продаји полусезонске карте

БЕЗ ПРЕМЦА: Црвендакић и Богдановић најбољи у СрбијиBogdan Bogdanović

БЕЗ ПРЕМЦА: Црвендакић и Богдановић најбољи у Србији

Добро је Звезда почела меч у Француској, убрзо и стекла предност захваљујући Јагу Дос Сантосу и Недовићу, па је вођство београдског тима било и девет поена у 8. минуту после пкена уз фаул за Јага. Међутим, у последња два минута Асвел је серијом 9-0 стигао до изједначења  после прве четвртине 25:25. Асвел је прешао у вођство на старту друге деонице, а у почетним минутима играло се поен за поен. Смењивали су се тимови у вођству, а Звезда је имала доста проблема под кошем пошто је било очигледно да Боломбој не може на игра на свом ниову због повреде, а Луке Митровића није ни било у тиму, па Фал је лако долазио у ситуацију да постиже поене. Ни Милош Теодосић није играо своју уобичајну минутажу, па је већи терет пао на Јага. Звезда је ипак успевала да се носи са домаћином, Јаго је погодио за три и изједначење 45:45 у 18. минуту, а Асвел је на полувремену имао три поена предности.

Није се много тога променило ни у трећој четвртини. Асвел је чешће био у предности, али је Звезда успевала да држи корак. Неколико пута је Звезда стизала до изједначења, а Недовић је поново донео предност црвено-белима у 29. минуту, али је одмах узвратио Асвел и у последњу четвртину је домаћин ушао са вођством 70:67. Успео је Ханга тројком да донесе Звезди изједначење 70:70, али је брзо домаћин узвратио, а затим је Ли фаулиран уз техничку грешку Звездиној клупи па је Американац погодио сва три бацања и потом двојку за серију Асвела 10-2 и вођство 80:72 у 35. минуту. Преузео је одговорност Недовић, али је на практично сваки његов поен Асвел одговорао тројком и четири миута пре краја домаћин је имао двоцифрену предност 88:77. Недовић је наставио да вуче Звезду, али повратка није било, домаћин је успео да сачува предност и стигне до другог узастопног тријумфа.

АСВЕЛ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 100:91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24)

ДВОРАНА: Астробал

СУДИЈЕ: Јавор, ПАтернико, Рацис

АСВЕЛ: Скот 10, Ли 23, Кауди 12, Ловерњ 17, Луваву-Кабаро 7, Дало, Џексон 9, Егбуну, Фал 8, Лајти 3, Ендиаје 6, Јаков 5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Теодосић 6, Ханга 9, Давидовац 3, Лазић 5, Тоби 5, Боломбој 9, Илић, Недовић 26, Гедраитис 12, Гилеспи, Дос Сантос 16.

40. минут
Крај меча, Асвел је савладао Црвену звезду са 100:91.
39. минут
Гедраитис погађа тројку и смањује на 98:86.
36. минут
Недовић је погодио за 2 1 и смањио на 85:77.
34. минут
Ли је погодио три бацања, после фаула над њим и техничке за клупу Звезде, Асвел води 78:72.
32. минут
Ханга је погодио тројку, нерешено је поново 70:70.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Асвел води 70:67.
29. минут
Звезда води после поена Недовића, али Кауди погађа тројку 68:66.
26. минут
Поново закуцава Боломбој, затим Јаго погађа тројку и Звезда је изједначила 62:62.
24. минут
Мини серија Асвела 6-0, али је прекида закуцавањем Боломбој, домаћин води 58:55.
22. минут
Скот погађа, Асвел води 52:50, али Недовић погађа тројку и Звезда води 53:52.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Асвел води 48:45.
18. минут
Јаго погађа за три, нерешено је 45:45.
16. минут
Кауди погађа једно слободно бацање, Асвел води 41:40.
14. минут
Ханга погађа после соло акције, води Звезда 37:33.
12. минут
Игра се поен за поен на почетку друге четвртине, Тоби погађа тројку, Звезда води 33:31.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Асвел је направио серију 9-0 и стигао до изједначења на крају прве четвртине 25:25.
8. минут
Јаго је погодио за 2 1, Звезда води 25:16.
7. минут
Лазић је погодио тројку и повећао предност Звезде на 22:14.
6. минут
Недовић одлично игра, постиже девети поен, одмах за њим Лазић погађа после контранапада, Звезда води 19:12.