ДРАМА БЕЗ СРЕЋНОГ КРАЈА: Монеке у завршници пресудио Партизану

03.11.2023. 19:53
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: Еуролеагуе

Четврти пораз црно-белих.

Кошаркаши Партизана у веома драматичном мечу у Виторији поражени су од Басконије са 84:83 (23:23, 25:19, 15:24, 21:17) у шестом колу Евролиге и тако доживели четврти пораз, док је домаћин остварио другу победу. Црно-белима је пресудио Чима Монеке офанзивним скоком секунд пре краја када га је фаулирао Јарамаз и затим искористио оба бацања за тријумф Басконије.

Највеће квоте на свету на Партизан Mozzart Бет и Синт ТројденMozzart

Највеће квоте на свету на Партизан Mozzart Бет и Синт Тројден

ПАРТИЗАН ГА ЈЕ ЖЕЛЕО: Бивши шампион света са Америком је сада слободан у избору тимаŽeljko Obradović, KK Partizan, Džejms Naneli

ПАРТИЗАН ГА ЈЕ ЖЕЛЕО: Бивши шампион света са Америком је сада слободан у избору тима

ВУЧЕВИЋ О КРИТИКАМА ЈОКИЋА ЗБОГ СП: Напади на Николу били су непотребниNikola Vučević

ВУЧЕВИЋ О КРИТИКАМА ЈОКИЋА ЗБОГ СП: Напади на Николу били су непотребни

Басконија је боље отворила меч и повела 8:3, да би Камински и Нанели донели предност Партизану 10:8 у 4. минуту. Домаћин је успео да врати предност, али је црно-беле одржавао Вукчевић добром ролом са клупе, као и Трифуновић, а прва четвртина завршена је нерешеним резултатом 23:23. Много је проблема имао Партизан са офанзивним скоком Басконије, али то није сметало Вукчевићу да са шест везаних поена донесе предност црно-белима 29:23. Обрадовић је одлучио да одмори Вукчевића и убаци Ледеја, а то се поклопило са падом Партизана у игри који је четири и по минута био без коша, а домаћин за то време серијом 15-0 дошао до предности 38:29 у 16. минуту. Ледеј је успео да прекине серију Басконије, Партизан је успео да повеже неколико добрих напада и на полувреме оде са заостатком 48:42.

Много бољеје Партизан излгедао на старту треће деонице. Веома брзо су црно-бели успели да се приближе Басконији на само поен заостатка (55:54 у 24. минуту), да би Анђушић тројком заокружио серију Партизана на 14-2 за предност 59:55 минут касније. Имали су црно-бели и максималну предност 66:58 у трећој деоници, али је Басконије успела да у полседњу деоницу уђе са три поена заостатка 66:63. Дуго је Партизан водио и у последњој четвртини. Имали су црно-бели 70:65, као и 75:70 у 35. минуту, али је упрони домаћин успевао да одржи корак иако је на моменте неповезано играо. Маринковић је погодио можда и кључну тројку која је домачина приближила на 77:76, да би затим Седекерскис погодио оба бацања и после дужег времена донео Басконии предност 78:77 у 38. минуту.

Анђушић је изгубио лопту у нападу, а Коди Милер-Мекинтајер имао лагане поене из контре за 80:77, али је тројком Јарамаз донео егал мибнут пре краја. Монеке је успео да донесе нову предност Басконији 82:80, Ледеј прокоцкао напад Партизана, али ни Басконија није успела да искористи напад, да би Нанели погодио за 2 1 13 секунди пре краја и предност црно-белих 83:82. Лопта је отишла у руке Хауарда који је промашио шут, али је Монеке успео да дође до лопте, а Јарамазу није преостало ништа друго него да га фаулира. Монеке који није превише добар извођач слободних бацања, секунд пре краја је погодио оба пенала и донео тријумф Басконији.

БАСКОНИЈА - ПАРТИЗАН 84:83 (23:23, 25:19, 15:24, 21:17)

ДВОРАНА: Фернандо Буеса арена

СУДИЈЕ: Лотермозер, Недовић, Лауринавичијус

БАСКОНИЈА: Хауард 14, Рајесте 5, Крис, Керехета, Седекерскис 14, Маринковић 12, Милер-Мекинтајер 9, Дијез, Коцар 11, Костело 3, Храбар, Монеке 16.

ПАРТИЗАН: Вукчевић 13, Ледеј 11, Аврамовић 1, Копривица, Смаилагић 7, Јарамаз 11, Нанели 16, Трифуновић 7, Анђушић 9, Доужер, Камински 8.

40. минут
Монеке је донео предност Басконији 82:80, Ледеј је изгубио лопту, али Басконија није искористила напад, а Нанели је погодио за 2 1 и вођство Партизана 83:82. Није успео Хауард да погоди, али је Монеке дошао до лопте и био фаулиран од Јарамаза секунду пре краја. Монеке је искористио оба бацања и Басконија води 84:83. Партизан је имао последњи напад, али није добро одрађена акција за Каминског и Басконија је славила 84:83.
39. минут
Анђушић је изгубио лопту, а Милер-Мекинтајер погодио у контри за 80:88, да би Јарамаз погодио тројку за изједначење 80:80.
38. минут
Басконија поново води 78:77 пошто је Седекерскис погодио оба бацања. Обрадовић је тражио тајм-аут.
37. минут
Маринковић је погодио тројку, Басконија смањује на само поен разлике 77:76.
36. минут
Још једна тројка Хауарда, Басконија је смањила на 75:73, а Обрадовић је затражио тајм-аут.
34. минут
Хауард погађа двојку, Ледеј узвраћа, а затим Хауард погађа и тројку и Бсконија смањује на 74:70.
32. минут
После два бацања Смаилагића, Партизан води 70:65.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Партизан води 66:63.
29. минут
Нанели је погодио тројку и Партизан и има максималну предност 66:58. Међутим, Маринковић је фаулиран на шуту за три поена и погодио је сва три бацања и смањио заостатак свог тима на 66:61.
27. минут
Успела је Басконија да прекине серију црно-белих, али Партизан и даље води 61:58.
25. минут
Анђушић је погодио тројку, Партизан је у серији 14-2 и води 59:55.
24. минут
Партизан је загирао боље у одбрани у трећој четвртини и Зак Ледеј је после контре приближио црно-беле на 55:54. Душко Ивановић затражио је тајм-аут.
22. минут
Коцар је погодио за 2 1, али је исто учинио и Анђушић, Басконија 51:45.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Смаилагић и Милер-Мекинтајер су били прецизни са слободних бацања, а Басконија на полувремену води 48:42.
19. минут
Нанели је прецизан са линије за слободна бацања, али и Хауард је, Басконија води 43:36.
17. минут
Ледеј је тројком прекинуо серију Басконије, али на другој страни погађа Монеке и Басконија води 40:32.
16. минут
Партизан је без поена четири и по минута, Монеке је погодио тројку, а затим је Мекинтајер дао оба слободна бацања и продужио серију Басконије на 15-0 која води 38:29.
14. минут
Серија Басконије 10-0 и домаћин води 33:29.
12. минут
Вукчевић одлично игра овај меч, са шест везаних поена на старту друге четвртине доноси Партизану предност 29:23.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Смаилагић је погодио 2 1 и донео изједначење на крају прве четвртине 23:23.
8. минут
Неколико неискоришћених напада Партизана домаћин није искористио, да би Трифуновић из контранапада смањио на 21:18.
6. минут
Вукчевић је погодио тројку за Партизан који смањује на 15:13.
4. минут
Поенима Каминског и Нанелија Партизан је стигао до преокрета и вођства 10:8.
2. минут
Боље је Басконија отворила меч, поенима Седекерскиса води 8:3
1. минут
Стартовао је меч пре чијег почетка је одржана церемонија повлачења дреса са бројем 4 Луиса Сколе који је за Баконију играо од 1998. до 2007.