ЖАЛГИРИС НИЈЕ ИЗДРЖАО РИТАМ ЦРНО-БЕЛИХ: Партизан у последњој четвртини сломио Литванце

26.01.2024. 19:35
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Тим Жељка Обрадовића остварио 12. тријумф у Евролиги.

ОбКошаркаши Партизана савладали су у ''Штарк'' арени литвански Жалгирис са 81:72 (22:26, 23:27, 16:16, 20:13) у 23. колу Евролиге, остварили 12. тријумф у елитном такмичењу и направили увертиру пред дерби против Црвене звезде у недељу у оквиру АБА лиге.

СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СПЕКТАКЛ: Партизан зове Голден Стејт да играју у Декијеву частKK Partizan

СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СПЕКТАКЛ: Партизан зове Голден Стејт да играју у Декијеву част

БРЗА РЕАКЦИЈА ПОСЛЕ ПОВРЕДЕ МИЛУТИНОВА: Американац стигао у ПирејKK Olimpijakos

БРЗА РЕАКЦИЈА ПОСЛЕ ПОВРЕДЕ МИЛУТИНОВА: Американац стигао у Пиреј

НЕЋЕ ЈОШ ДУГО БИТИ У ЉУБЉАНИ: Познато када Матковић иде у НБАKarlo Matković

НЕЋЕ ЈОШ ДУГО БИТИ У ЉУБЉАНИ: Познато када Матковић иде у НБА

Почетак није био обећавајућ за навијаче Партизана који као да су гледали репризу поечтка меча против Макабија. Жалгирис се разлетео по терену и већ у 3. минуту имао двоцифрену пред нмост 13:3. Можда би Литванци стигли и до знатно веће предности да није било Пи Џеј Доужера који је практично сам одржавао Партизан у игри у првој деоници. На првом малом одмору предност гостију била је 26:22 само захваљући чинкјеници да је Доужер убацио 15 поена уз погођене оба шута за три.

Кренуо је Жалгирис боље и у другу четвртину и у 12. минуту поново имао нешто већу предност (30:22), али је ПАртизан полако почео да хвата свој ритам. Дожер је био на клупи, али га је одменио Зак Ледеј који је успевао да дође до поена у неизглед нерешевим ситуацијама. Црно-бели су заиграли боље и у одбрани, а Ледеј је усепо да донесе и први егал на мечу 35:35 у 18. минуту, да би црно-бели коначно и повели и задржали предност на полувремену 45:43.

Оба тима деловала су успавану на пшочетку другог полувремена, па је за четири минута постигнуто само седам поена (4:3 за Партизан), да би Ледеј и Пантер серијом 7-0 донели црно-белима предност 55:47. Међутим, код гостију се разиграо Еванс, погодио и две тројке, а заостатак Жалгириса на уласку у последњу четвртину био је као и на полувременху два поена (61:59).

Упорне Литванце коначно је Партизан успео да сломи у последњих 10 минута. Са четири везана поена црно-бели су повели 65:59 у 32. минуту и тих шест поена су успешно чували у наредна четири минута када су Камински и Ледеј са слободних бацања донели Партизану двоцифрену предност (73:61). Био је то практично кљуични тренутак за оверу победе црно-белих и мада су гости покушали да врате неизвесност у меч, тим Жечљка Обрадовића мирно је утакмицу првиео крају и остварио победу.

ПАРТИЗАН - ЖАЛГИРИС 81:72 (22:26, 23:27, 16:16, 20:13)

ДВОРАНА: Штар Арена

СУДИЈЕ: Перез, Хордов, Пицилкас

ГЛЕДАЛАЦА: 20.000

ПАРТИЗАН: Ледеј 21, Аврамовић 7, Копривица, Пантер 8, Смаилагић, Јарамаз, Нанели 7, Трифуновић 2, Доужер 23, Понитка, Камински 12, Кабокло 1.

ЖАЛГИРИС: Еванс 25, Лекавичијус 4, Хејс 6, Гедраитис 7, Шмитс 9, Бирутис 11, Самнер, Димша, Лавриновичијус, Манек 3, Буткевичијус 4, Улановас 3.

40. минут
Крај меч, Партизан је славио са 81:72.
38. минут
Шмитс закуцава и смањује заостатак Жалгириса на 77:69, а Обрадовић тражи тајм-аут.
36. минут
Стигао је Партизан и до двоцифрене предности после погођених бацања Каминског, да би потом и Ледеј погодио оба за предност црно-белих 73:61.
34. минут
Чува Партизан шест поена предности, 67:61.
32. минут
Са четири узастопна поена је Партизан отворио последњу четвртину и води 65:59.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Партизан је задржао предност са полувремена 61:59.
28. минут
Разменили су поене Доужер и Еванс, мада је Американац из Жалгириса погодио тројку и смањио заостатак гостију на 57:56.
26. минут
Успео је Партизан да заустави нападе гостију, а у нападу су Ледеј и Пантер серијом 7-0 донели вођство црно-белима 55:47. Међутим, Еванс је погодио тројку, прекинуо серију Партизана и смањио на 55:50.
24. минут
И даље мало поена у трећеој деоници, Партизан чува поен предности 48:47, да би потом Ледеј погодио тројку за 51:47.
22. минут
Спорији почетак оба тима, Партизан чува предност 46:45 захваљујући једном погођеном бацању Нанелија.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Партизан води 45:43.
19. минут
Партизан је повео први пут на мечу поеним Ледеја са слободних бацања.
18. минут
Ледеј је донео изједначење Партизану, али је одмах Шмитс погодио тројку. Ипак, узвраћа и Аврмовић на исти начин и поново је нрешено 37:37.
16. минут
Поенима Каминског Партизан је смањио на 32:30, али је Еванс погодио оба слободна бацања и Жалгирис води 34:30.
14. минут
Трифуновић је покупио промашај Нанелија и поентирао. Партизан је смањио на 30:26, а Тринкијери је затражио тајм-аут.
12. минут
Жалгирис боље почиње и другу деоницу, гости воде 30:22.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Жалгирис води 26:22.
8. минут
Доужер погађа тројку, најбољи је играч Партизана вечерас, то је његов 15 поен. Црно-бели су сманији на 22:18, али је Хејс постигао нове поене за Жалгирис 24:18.
7. минут
Буткевичијус је погодио тројку за госте који поново имају нешто већу предност 22:13.
5. минут
Доужер погађа тројку, Партизан смањује 15:9.
3. минут
Као и против Макабија, поново Партизан лоше почиње утакмицу. Бирутс је погодио за 2 1, гости имају већ сада прву двоцифрену предност 13:3.