29.05.2022. 19:39
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Меч достојан финала АБА лиге.

Кошаркаши Црвене звезде повели су са 2:0 у финалној серији АБА лиге другом узастопном победом над екипом Партизана, у веома напетој завршници, резултатом 85:81.

0ЊЕМУ НБА НЕ СМЕТА: Дончић игра за репрезентацију Словеније

ЊЕМУ НБА НЕ СМЕТА: Дончић игра за репрезентацију Словеније

ГРЦИ ПИШУ: Алимпијевић кандидат за клупу Макабија (ФОТО)

АТАМАН ПОНОВО О СРБИНУ: Петрушев је био грешка

Као и у прошлом мечу, тако и у овом, боље је почео Партизан. Црно-бели су повели са 9:5, међутим уследила је серија Црвене звезде.

Ређали су се поени Калинића и Холинса који су тројкама цепали мрежицу Партизана. Све је то покренуло изванредну серију тима Дејана Радоњића од 14:0. Те је Звезда имала 12 у завршним минутима прве деонице.

Осим резултатског минуса након првих десет минута (29:18), Обрадовић је имао велики проблем у виду фаулова.

Наиме, Зек Ледеј сакупио три фаула, док је Кевин Пантер у исто време имао два.

У другој деоници Мадар је започео серију Партизана, пришао је резултатски тим Жељка Обрадовића, али поново Звезда није дозволила прикључак, уследила је серија црвено-белих који су предводили Калинић и Волтер својим тројкама.

Након тога је Партизан поенима под кошем и са линије пенала, који су погађали Лесор и Аврамовић, уз грешке свог ривала успео да умањи двоцифрену предност Црвене звезде. Након још једне серије црно-белих, Ивановић је успео да убаци поен и поново врати црвено-беле на 7. (47:40).

Трећу деоницу меча обележио је низ изгубљених лопти, промашаја на обе стране али и бриљирала је и одбрана оба тима. О томе најбоље говори податак да нешто више од четири минута нисмо видели ни поен.

Прави спектакл и трилер уследио је у последњој деоници меча у којој смо видели низ преокрета и невероватних поена са обе стране.

Иако Кевина Пантера није било на терену у првим минутима, сјајно је одигра Алекса Аврамовић који је везао две тројке за редом и довео нас у реултатаски егал. Затим је уследио прави спектакл, најпре је Ледеј погодио тројку, коју је одмах на другој страни вратио Никола Калинић, да би уследила нова тројка Алексе Аврамовића коју је поново вратио Никола Калинић поготком са друге стране. Имао је Партизан и предност у једном тренутку али је Калинић све то вратио у користи Звезде.

Потом смо видели низ грешака Зека Ледеја које су помогле Остину Холинсу и Луки Митровићу да Звезда још једном стекне два поена предности.

Потпуна драма догодила се на 11 секунди пре краја када је Бранку Лазићу досуђен неспортски фаул над Пантером при резултату 83:79 за домаћина. Партизан је имао два бацања и лопту са стране. Ледеј је половично гађао, а у наредном нападу фаулиран је Лесор.

Француз је прво погодио, а потом направио преступ код другог и Звезда је имала акцију са своје половине. Пукла је ту одбрана Партизана, Митровић је положио и Звезда је дошла на корак од одбране титуле шампиона.

Најефикаснији у победничком тиму био је Никола Калинић који је блистао и након свега три поена у првом мечу сада уписао 25, док је 14 додао Лука Митровић, а по 11 Ивановић и Холинс.

Партизан је био предвођен Алексом Аврамовићем који је имао 21 поен, Матијас Лесор је стао на 17.

Нерадни меч финалне серије АБА лиге на програму је у среду када ће домаћин бити екипа Партизана.

Детаљнији ток меча можете прочитати у наставку текста.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 85:81 (29:18, 18:22, 15:13, 23:28)

4/4

КРАЈ МЕЧА!
85:81! Црвена звезда води са 2:0 у финалној серији АБА лиге!
40. Минут
85:81! Пуца одбрана Партизана, Ивановић постиже поен!
40. Минут
83:81! Погађа Лесор један поен са линије слободних бацања али друго намерно промашује мешутим направио је преступ! Напад за Црвену звезду, 10 секудни до краја меча.
40. Минут
83:80! Неспорстки фаул досуђен је Бранку Лазићу! На линију слободних бацања ишао је Ледеј који је погодио једно. Лопта са стране изводи се за Партизан, фаул прави Лука Митровић.
40. Минут
83:79! Половичан учинак Ивановића са линије пенала. Партизан има напад 10 секудни до краја меча.
40. Минут
82:79! Лесор је погодио за 2 поена! 12. секунди до краја!
40. Минут
82:77! Калинић је сигуран са линије пенала! 5 за Звезду. Последњи напад на мечу има екипа Партизана
40. Минут
80:77! Погађа Мур! 28. секунди до краја! Звезда има 3 и напад. Велика драма у "Пиониру", достојна финала, нема шта.
38. Минут
80:75! Погађа Митровић за 6 Звезде али Лесор то смању са 1 поеном са линије пенала!
38. Минут
78:73! Митровић погађа, предност Звезде од 5
37. Минут
76:73! Холинс је сјајно закуцао! Звезда има 3 у овој драми у "Пиониру"
34. Минут
72:71! Аврамовић погађа две ТРОЈКЕ за редом! Партизан је био у вођство али Калинић враћа ТРОЈКУ и предност на Звездину страну. Међутим, уследила је ТРОЈКА Даласа Мура. Али одмах и ТРОЈКА Николе Калинића! Каква кошарка сада у Пиониру!
33. Минут
64:62! Краде лопту Аврамовић и закуцава! Само 2 за Црвену звезду. Очекује ли нас напета зарвшница овог меча?!
32. Минут
64:60! Закуцао је Лесор за Партизан, са друге стране пробија одбрану и погађа Нет Волтерс. Проблем за Партизан је тај што Кевин Пантер има 4 фаула и сада је ван паркета.
31. Минут
62:56! ТРОЈКУ погађа Далас Мур. Поново 6 за Црвену звезду.
31. МИнут
Почела је последња четвртина овог меча.

3/4

КРАЈ 3/4
62:53! Губи лопту Мадар у последњим секундама меча.
28. Минут
62:53! Након скоро 3 минута без поена успева Ледеј да погоди али потом су уследила ТРОЈКА Лазића.

KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

26. Минут
57:50! Меч је на кратко прекинут због неспортског навијања навијача Црвене звезда.
25. Минут
55:50! Након поена Ивановића за Звезду, Далас Мур је остао сам у углу, шутирао је и погодио ТРОЈКУ! Поново је Партизан пришао на -5
23. Минут
53:47! Након Калинићевих поена са пенала, Аврамовић погађа ТРОЈКУ за Партизан!
22. Минут
51:42! Два напада је пропустила Црвена звезда али то није умео да искористи Партизан. Краде лопту потом Митровић и погађа!
21. Минут
47:42! Краде лопту Загорац и ЗАКУЦАВА! Партизан сада поново на -5

2/4

КРАЈ 2/4
Полувреме у "Пиониру"! Црвена звезда - Партизан 47:40
20. Минут
47:40! Погађа Загорац за Партизан и црно-бели су били на 5! Али прекида Партизанову серију Ивановић.
18. Минут
45:38! Лесор најпре са линије слободних бацања а затим и атрактивним закуцавањем смањује предност Звезде.
17. Минут
45:33! Лука Митровић пробија јаку одбрану Партизана! Неорганизован напад и изгубљена лопта у нападу црно-белих, доноси поене Калинића и Ивановића и поново је 12 за Звезду!
15. Минут
39:33! Сигурни Лесор и Аврамовић са линије за слободна бацања. Држи прикључак Партизан у овом мечу. Серија од 6:0 за црно-беле.
14. Минут
39:29! Калинић погађа још једну ТРОЈКУ за Звезду! Са друге стране закуцава Лесор. Поново 10 за црвено беле!

KK Partizan

13. Минут
36:27! Волтерс погађа ТРОЈКУ уз фаул који је начинио Пантер - његов трећи на мечу, што је поред резултата велики проблем за Партизан.
12. Минут
32:24! Калинић погађа ТРОЈКУ! Са друге стране Мадар успева да пробије и постигне атрактиван поен.
11. Минут
29:20! Успева Мадар да умањи предност Звезде.

1/4

КРАЈ 1/4
Црвена звезда - Партизан 29:18
9. Минут
28:16! Сигуран Ивановић са линије за слободна бацања, Звезда је поново била на 10, али је ту разлику повећао Добрић погодивши два слободна бацања.
8. Минут
24:16! Огњен Добрић погађа ТРОЈКУ за Звезду. Поново 8 за домаћина.
8. Минут
21:16! Сигурни су са слободњих бацања били Пантер за Партизан и Ивановић за Звезду.
7. Минут
19:12! Далас Мур погађа ТРОЈКУ! Прекида се серија Звезде.
6. Минут
19:9! Уз фаул погађа Кузмић и убацује слободно бацање. Затим Холинс сигуран у нападу за два поена и   10 је за Црвену звезду.
5. Минут
13:9! Холинс погађа ТРОЈКУ за Звезду! Потом своја слободна бацања реализује Кузмић. Звезда у серији од 8:0
4. Минут
8:9! Кевин Пантер погађа ТРОЈКУ за Партизан али узвраћа за Звезду Николу Калинић!
3. Минут
5:6! ТРОЈКУ погађа Калинић! На другој страни погађа за два поена Загорац.

1. Минут
0:2! Меч је почео! Први напад Партизана реализовао је Кевин Пантер.

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Волтерс, Давидовац, Митровић, Лазић, Калинић, Добрић, Холинс, Ивановић, Марковић, Вајт, Кузмић

KK ПАРТИЗАН: Пантер, Вукчевић, Ледеј, Загорац, Аврамовић, Копривица, Смаилагић, Мур, Глас, Лесор, Трифуновић, Мадар; Тренер: Ж. Обрадовић

Трећи меч финалне серије на програму је у среду, а домаћин је екипа Партизана, док ће евентуални четврти дуел на програму бити у петак.