ОНИ СУ КОБНИ ПО НАС: Србија не може против Италије, Орлови испустили +16

01.09.2023. 08:58
Košarkaška reprezentacija Italije
Кошаркашка репрезентација Италије / Извор: Профимедиа

Пресликано као лани

Кошаркаши Србије поражени су од Италије 76:78 у првом мечу друге рунде Мундобаскета.

Србија-Италија 76:78 (19:23, 23:17, 20:19, 14:19)

Судије: Антонио Конде, Луис Кастиљо, Мартин Вулић

Србија: Аврамовић 7, Богдановић 18 (шут за два 3/3, за три 1/13), 4ас, Давидовац 2, Добрић 15п, 2ос, 3ск, Гудурић 8, Н. Јовић 5п (шут за три 1/5), 3ск, 2ск, С. јовић 4, Маринковић 3, Милутинов 14п, 12ск, Петрушев 3ск, Ристић и Симанић нису играли

Италија: Датоме 10, Диуф, Фонтекио 30п (шут за два 9/11, за три 2/4), 7ск, 5из, Мели 8, Пајола 7, Полонара 3, Рићи, Северини 3, Спањоло и Проћида нису играли, Спису 14п, 5ск, 5из, Тонут 3

Изузетно лош почетак наше репрезентације, у одбрани су Орлови били солидни, нису давали Азурима прилику да креира нешто, али је реализација у нападу потпуно изостала. Форсиран је шут за три, који је у једном моменту био 0/6, а ни игра у пољу није била јак адут.

Италијани су полако улазили у ритам, Спису је погодио три тројке у првој деоници, а шутирали су 5/6 ван линије 6,75 у овој четвртини.

Други период овог окршаја наговестио је бољу игру изабраника Светислава Пешић. У једном моменту повео је Алекса Аврамовић, а онда су се разбудили сви наши играчи.

Србија је у једном моменту успела да преокрене, али се предност вратила на страну ривала, све до задње секунде полувремена. Тада је Богдан претешком тројком донео предност нама, те смо са 42:40 отишли на одмор.

У наставку тотална доминација Србије, Милутинов је блистао, све нам је полазило за руком, повели смо 60:44, игра је била импресивна, а онда…

Нестварно лош период за наше момке, упали смо у празан ход, Италијанима је све полазило за руком, Фонтекио је везао седам поена, а онда је на сцену ступио искусни Ђиђи Датоме и довео их на минус три пред последњу четвртину (62:59).

Одмах су Италијани и преокренули, и успоставили вођство, Србију је стао шут, а Азури су блистали. Како се меч ближио крају, све даље смо били од победе. Пришли смо на минус два свега 30 секунди пре краја, зауставили напад ривала, али нисмо искористили шут за победу.

Са 30 поена, пре свега у кључним моментима, Симоне Фонтекио је био апсолутни јунак победе.

У нашем тиму двоцифрени су били Богдановић (18), Добрић (15) и Милутинов (14).

За потврду првог места, Србији ће бити потребно да савлада Доминиканску републику, са барем четири поена разлике.

Крај меча: 76:78
40. минут
Богдан је кренуо на улаз и фаулиран је. Погађа оба 76:78. Зауставили смо напад Азура, али нисмо искористили последњи напад, Стефан Јовић је промашио далеку изнуђену тројку.
40. минут
Гудурић погађа тројку, ништа није готово 75:76. Фонтекио погађа са полудистанце 74:78.
39. минут
Давидовац промашује слободна бацање, остаје 71:76.
37. минут
Добрић са пенала стопроцентан 69:72, Фонтекио погађа дугу двојку, 69:74. Богдан са бацања погађа све 71:74. Спорна одлука да ли је Давидовац вадио лопту из обруча, судије су гледале снимак и признале поен Италијанима 71:76.
36. минут
Богдан изводи слободна бацања, прецизан је 67:69. Северини погађа тројку 67:72.
35. минут
Преокрећу Италијани, са два везана коша - 64:67. Милутинов на линији пенала, 1/2... 65:67. Фонтекио блиста 65:69.
34. минут
Греше Италијани у нападу, а ни ми не користимо наше шансе. Богдан промашује тројку, има 1/11 за три.
33. минут
Добрић коначно прекида црну серију Србије - 64:61. Пајола одмах враћа 64:63.
31. минут
Настављају Азури, сада су на минус 1 - 62:61
Крај треће четвртине: 62:59
30. минут
Италијани у налету, тројка Датомеа 62:56. а онда је поново исти играч погодио тројку и смањио на 62:59
29. минут
Не стаје Фонтекио, његов 22. поен, 60:51. Никола Јовић погађа оба бацања, али је Датоме заборављен у нападу, 62:53.
28. минут
Тројка Фонтекија 60:47, а онда исти играч погађа и флоутер 60:49.
26. минут
Милутинов сигуран са слободних бацања. Све поене сада постижемо на овај начин 57:44. Тројка Николе Јовића 60:44, а онда му је опет свиран фаул у нападу.
25. минут
Капитен на линији пенала - 1/2. 55:42. Фонтекио сјајним поенима из рекета прекида ову серију наших 55:44.
24. минут
Стефан Јовић импресиван продор, Мели не погађа зицер, Милутинов има 2 1. 49:42. Сјајно куцање Гудурића, одлични блокови Милутинова, а сада и бацања за њега, имамо двоцифрену предност - 54:42.
23. минут
Још један фаул у нападу свиран Србији, прилилчно честа ситуација на овом сусрету. Милутинов потом успешан у нападу, али из тешке позиције 45:40. Фонтекио са пенала 2/2...45:42.
22. минут
Ни једни ни други не делују оријентисано у нападу, притом дефанзиве обе екипе су на нивоу.
21. минут
Добрић половичан са линије пенала. Италија делује дезорганизовано у нападу, водимо 43:40
Крај друге четвртине: 42:40
20. минут
Импресивна одбрана Добрића, Милутинов потом на линији пенала, стопроцентан 39:40. Италијани нису искористили свој напад, а онда је Богдан уз звук сирене преокренуо.

19. минут
Рола Гудурића за дивљење 35:38, па брутално куцање Фонтекија. Стефан Јовић одличан у нападу 37:40
18. минут
Мели закуцава након што је покупио ничију лопту 33:38. Добрић промашује тројку, а онда добар у одбрани.
17. минут
Богданови поени, сјајан блок Милутинова трасирао је пут капитену 33:35. Лош фаул Николе Јовића, два бацања за Полонару - 33:36.
16. минут
Фонтекио тројком враћа вођство Италије 31:32. Уследила је нова тројка, сада Пајоле 31:35.
15. минут
Алекса Аврамовић блиста, у контри је незаустављив 31:26, бацања савезник Италије 31:29.
14. минут
Фонтекио половичан са пенала, а онда свиран фаул у нападу Николи Јовићу
13. минут
Аврамовић тројка! Србија води 26:25, а онда још један далек шут, Маринковић за 29:25, серија 10:0 за нас.
12. минут
Нова сјајна акција Орлова, Давидовац за Аврамовића, Србија на минус два - 23:25
11. минут
Добра игра у одбрани упропашћена је фаулом у нападу. Са пенала успешни Азури, а онда тројка Давидовца 21:25
Крај прве четвртине! 19:23
10. минут
Две рампе Милутинова у размаку од две секунде, а онда сцена која је забринула Орлове, Гурудић се нашао на поду након ударца, видећемо какво је стање 15:23.  Добрић на линији пенала, имао је четири бацања и био прецизан

9. минут
На другој страни Спису поново погађа тројку, он сам већ има 10 поена. 15:23.
8. минут
Спису тројка плус слободно бацање - 10:20. Богдан погађа са пенала 12:20. Гудурић тројка 15:20.
7. минут
Добрић тројка, плус слободно бацање. 10:13. Онда нова трица Азура 10:16, па свиран фаул у нападу Србији, и даље је 10:16.

6. минут
Спису тројка. 4:10. Милутинов је остао са нижим играчем, и погодио 6:10. Нова тројка Азура, Тонут 6:13.
5. минут
Полонара из тешке позиције, Италијани тешко долазе до поена, ми ни тако. Србија за три шутира 0/6. Богдановић је најпре промашио тројку, па погодио на улазу. 4:7.
4. минут
Фонтекио брутално закуцава 2:5.

3. минут
Мели из очаја шутира и погађа - 2:3, Богдан промашује за три, а онда Јовић и он. Потом је свиран фаул у нападу Добрићу. Србија у одбрани одлична, али у нападу катастрофална. Велика нервоза у редовима Србије.
2. минут
Са бацања Италијани долазе до вођства, преко Мелија 0:1. Нови промашај Србије, али и нови офанзивни скок Милутинова. Фестивал промашаја Орлова, ни ривал није бољи. Прве поене нама доноси Богдановић полагањем.
1. минут
Промашајем капитена Богдановића за три почео је сусрет, али су Азури промашили две шансе у напад. Ни Никола Јовић није погодио далеки шут, Милутинов је ухватио офанзивни скок, али ни из ове акције није било поена.
1. минут
Почео је сусрет, стартна петорка Србије: Стефан Јовић, Богдан Богдановић, Огњен Добрић, Никола Јовић, Никола Милутинов
ОВО ПОКАЗУЈЕ КАКАВ ТИМСКИ ДУХ ИМА СРБИЈА: Симанић је у болници, али ће на овај начин бити уз Орлове (ФОТО)

СИМАНИЋ И ПОСЛЕ МУНДОБАСКЕТА МОРА ОСТАТИ У МАНИЛИ? Не може да лети авионом, уследиће додатни прегледи

Уочи меча:

Познато је да су Италијани стари дужници нашој селекцији, те у последње две године су нас савладали три пута. Најпре у квалификацијама за Олимпијске игре у Токију, затим прошле године у осмини финала Евробаскета, а онда и пре неколико недеља у пријатељском сусрету.

Веома је важно да Србија забележи тријумф, како би и другу групу могла завршити на првом месту, те према пројектованом жребу избегла САД у четвртфиналу.