ХЛАДАН ТУШ У АРЕНИ: Партизан прокоцкао победу и после продужетака поражен од Бурсе

20.04.2022. 19:42
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Турски тим се пласирао у четвртфинале Еврокупа.

Кошаркаши Партизана нису успели да се пласирају у четвртфинале Еврокупа упркос статусу фаворита против Бурсе. Турски тим славио је у ''Штарк'' арени у узбудљивом мечу после продужетака 103:95 (20:20, 17:18, 27:22, 24:20, 19:11) и у четвртфиналу ће играти против Цедевита Олимпије која је у уторак савладала Турк Телеком.

ГРОБАРИ У ДЕЛИРИЈУМУ: Пар сати пред меч осмине финала СЈАЈНЕ ВЕСТИ стигле у Партизан!

НОВИ ПРОБЛЕМИ ЗА МЕСИНУ: Мели због повреде завршио четвртфиналну серију

НИКОЛА ПЛЕЋАШ О ТОМЕ КАКО ЈЕ БИТИ СРБИН У ЗАГРЕБУ: Нису ми дозволили да уђем на УТАКМИЦУ са женом (ВИДЕО)

Да против Бурсе неће бити нимало лако показало се од старта меча. Играло се тврдо у ''Штарк'' арени, а гости су са две тројке одмах стекли предност коју су успевали да одрже до 5. минута када је Партизан дошао у егал мада су се потомн тимов исмењивали у вођству, а прва четвртина завршена је резултатом 20:20. Иако је Партизан боље отворио другу четвртину и готов константно био у вођству, нису црно-бели успели да изграде неку већу предност. Тим Душана Алимпијевића је константно држао корак, а у завршници полувремена успео да стигне и до вођства, али је Далас Мур тројком донео минималну предност црно-белима на великом одмору 38:37.

Много је боље Бурса играла у другом полувремену. Гости су успели потпуно да зауставе напад Партизана који је усепвао да продрма само Пантер који је постигао три тројке у трећој четвртини. Међутим, гости из Турске стигли су и до максималних девет поена предности 51:42 у 24. минуту, а Обрадовић је реаговао тајм-аутом да би управо захваљујући Пантеру Партизан два минута касније пришао на 53:51. Међутим, Алимпијевић је тајм-аутом успео да среди редове своје екипе која је одбила налет Партизана и повела 60:53, да би у последњих10 минута ушла са вођством 64:60. У серијама се играл у уводним минутима последње четвртине. Партизан је серијом 9-0 повео 69:66, да би Бурса узвратила мини серијом 6-0 за вођство 72:69. Ипак, Партизан је био тај који је контролисао ситуацију на терену од 37. минута када је скоро константно имао пет поена предности. Међутим, Бурса се није предавала. Мада је 14 секунди пре краја погодио оба бацања за 84:79 и чинило се да је Партизан осигурао победу. Ипак, коштало је црно-беле промашено закуцавање Аврамовића и изгубљена лопта Мадара који је направио фаул у нападу, да би Холанд постигао немогућу тројку и изборио продужетак пошто је потом Пантер промашио шут за победу.

У додатних пет минута је Бурса била та која је диктирала темпо иако је Ледеј тројком домнео предност Партизану 87:86. Међутим, Ал и Ендрјуз су лако проналазили решења у нападу, да би Холанд тројком донео Бурси 95:89 два минута пре краја. Ушло се у пенал завршницу у којој су гости били мкирне руке и заслужено се пласирали у четвртфинале.

ПАРТИЗАН - БУРСА 95:103 (20:20, 18:17, 22:27, 24:20, 11:19)

ДВОРАНА: Штарк арена.

СУДИЈЕ: Јерезуело, Патернико, Бисанг.

ГЛЕДАЛАЦА: 19.000.

ПАРТИЗАН: Пантер 13, Вукчевић 2, Ледеј 11, Загорац, Аврамовић 23, Копривица 4, Дангубић, Мур 8, Глас, Лесор 20, Трифуновић 3, Мадар 11.

БУРСА: Холанд 17, Сезгун, Озалп, Нидам 14, Турен 3, Батук, Ал 4, Битим 20, Ендрјуз 24, Хејз 6, Олмаз, Дуџински 15.

Кошаркаши Партизана вечерас од 20.30 дочекују екипу Бурсе у осмини финала Еврокупа у, до последњег места испуњеној, ''Штарк'' арени. Већ је познато да ће победник овог дуела у четвртфиналу играти против Цедевита Олимпије која је савладала Турк Телеком.

Црно-бели имају статус фаворита у овом мечу, али како се игра једна утакмице екипе Жељка Обрадовића мораће да задржи висок ниво игре током читаве утакмцие како би спречили да гостујући тим направи изненађење., а на то је указао и Обрадовић у најави меча.

Партизан је у својој групи такмичење завршио на другом месту са 12 победа и четири пораза иза Хувентуда који је синоћ завршио такмичење пошто је Улм успео да направи прворазредно изненађење. Бурса је са друге стране у својој групи била седма са осам победа и 10 пораза. Што се тиче форме Бурса је у последниих пет мечева остварила две победе и три пораза у свим такмичењима, док је Партизан имао четири победе и један пораз.

45. минут
Крај меча у Штарк арени, Бурса се пласирала у четвртфинале Еврокупа пошто је славила са 103:95 после продужетка против Партизана.
44. минут
И Холанд је погодио тројку и Бурса води 95:89, а Обрадовић је затражио тајм-аут.
43. минут
Ал је погодио оба бацањ и донео Бурси изједначење 89:89, да би после играња Ледеја ногом Ендрјуз погодио тројку и гости воде 92:89.
42. минут
Поенима је Бурса почела продужетак, али је Ледеј погодио тројку и Партизан је повео 87:86. Ипак, Ендрјуз је погодио смао једнпо слободно бацање и понов је нерешено 87:87.

ПРОДУЖЕТАК

40. минут
Холанд је постигао немогућу тројку и изборио продужетак пошто је Пантер промашио шут за победу у последњем нападу црно-белих па је остало 84:84.
39. минут
Аврамовић је промашио закуцавање, а Нидам погодио тројку и смањио предност црно-белих на 79:77.
38. минут
Лесор је украо лопту и закуцао у контри, Партизан води 79:74, а Алимпијевић тражи тајм-аут.
37. минут
Мадар је имао 2 1, а Партизан води 75:72.
35. минут
Нидам је погодио тројку за изједначење после поена Мадара, а затим је тројку погодио и Турен и Бурса поново води 72:69.
34. минут
После неколико промашаја на обе стране Мадар погађа у контри и Партизан после дужег времена поново води 67:66, а Алимпијевић је затражио тајм-аут.
32. минут
Закуцавањем Лесора и тројком Аврамовића Партизан је пришао на 66:65.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Бурса у последњу деоницу улази са вођством 64:60.
28. минут
Бурса је успела да одбије налет Партизана, Холанд је погодио тројку и гости воде 60:53.
26. минут
Трећа тројка Кевина Пантера у трећој четвртини, Партизан је пришао на 53:51, а Алимпијевић је затражио тајм-аут.
25. минут
Бурса је стигла и до девет поена предности, али је погодио Аврамовић и смањио на 51:44.
23. минут
Нидам је погодио и донео Бурси максималних 5 од поечтак меча 47:42, Обрадовић је затражио тајм-аут.
22. минут
Кренули су гости јаче у другом полувремену и воде 45:42.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Партизан води 38:37.
18. минут
Не успева Партизан да искористи прилику после тројке Аврамовића да стигне до нешто веће предности, Дуџински погађа и смањује на 35:34.
16. минут
Холанд је погодио тројку за изједначење, али је Аврамовић погодио за нову предност Партизана 29:27.
13. минут
Закуцава Дуџински и доноси изједначење после изгубљене лопте Лесора 24:24. Обрадовић је затражио тајм-аут.
12. минут
Боље је кренуо Партизан у другој деоници, црно-бели воде 24:22.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, нерешено је 20:20.
9. минут
Погађа Аврамовић после улаза и донови предност Партизану 15:14.
7. минут
Мур је на кратко вратио предност Партизану погођеном тројком, али Ендрјуз погодио и изједначио на 13:13.
5. минут
Тврдо се игра у уводним минутима меча, Пантер погађа оба пенала и доноси изједначење, али потом Бурса има 2 1 и води 11:8.