ЧАС КОШАРКЕ У ПИОНИРУ: Партизан одиграо најбољи меч сезоне против Крке

Кошаркаши Партизана победили су Крку 92:45 у оквиру  петог кола АБА лиге

МЕРИДИАН ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА ПЛАНЕТИ: Милан 2.10, Ливерпул 2.40, Кристал Палас 2.00

ПАРТИЗАН ДОЧЕКУЈЕ КРКУ: Црно-бели ослабљени на Словенце

ДАМЈАНОВИЋ ПРЕД ПАРТИЗАН: Очекује нас тешко гостовање

Сјајно су одиграли црно-бели  првих 20 минута. За разлику од дуела против Хамбурга, Партизан је у првом полувремену одиграо много бољу одбрану и свео ривала на пристојних 28 поена.

Већ после прве четвртине су домаћини направили осетнију разлику. И  на крилима сјајних рампи Гласа и Куруца водили 18:11, после прве деонице. У другом кварталу је виђена феноменална игра Кевина Пантера. Американац је у првом полувремену постигао чак четири тројке, од којих су две биле са преко осам метара. Партизан је потпуно контролисао дешавања на паркету, док су гости покушавали најчешће преко Рока Стипчевића, који није имао своје вече. Шутирао је хрват 1/7 у првом полувремену. Сјајну игру домаћих је крунисао Аврамовић поготком уз звук сирене.

У трећој четвртини је виђена најслабија кошарка. Прегршт промашаја на обе стране, поготово гостију. Утисак је поправио Родион Куруц, који је наставио да повећава предност домаћина. До краја четвртине Партизан је дуплирао своју предност, било је 64:34. Гости из Новог Места су у једном тренутку били без поена чак осам минута. Ту ужасну серију је прекинуо Гибс, поготком са полудистанце.

Мора се признати да је екипа Жељка Обрадовића одиграла одличну одбрану током читавих 40. минута. Свели су противника на само. Поготово је то било изражено крајем треће и почетком четврте деонице.

Занимљиво је да Кевин Пантер није одиграо ни минут у другом полувремену.

Најефикаснији у редовима Партизана је био Мадар са 23 поена, пратили су га Куруц и Пантер са по 15. У редовима гостију из Словеније нико није био двоцифрен, Мацура је имао девет поена.

Екипа Жељка Обрадовића је остварила и шесту победу у свим такмичењима, а следећи меч играју у среду против Турк Телекома, у Еврокупу.

Уживо ток меча можете пратити овде.

40. минут
Крај утакмице. Победа Партизана 92:45.
38. минут
Наставља се доминација. Мадар је погодио са линије пенала за 84:43.
37. минут
Мадар је тројком довео Партизан до вођства од 41 поена. На другој страни још једна изгубљена лопта Крке.
35. минут
Стипчевић наставља да игра катастрофално. Губи лопту, у контри Далас Мур повећава предност црно-белих. 76:38.
34. минут
Гибс прекида серију од осам минут абез поена гостију. На другој страни Смаилагић бележи прве поене. 70:36.
33. минут
Крка седам минута без поена. Сјајна игра Партизана у одбрани.
31. минут
Милетић је закуцао после асистенције Мадара. 68:34.
30. минут
Плус 30 за Партизан. Готова је трећа четвртина.
29. минут
Партизан погађа 11. тројку. Глас је сада био прецизан. 61:34.
28. минут
Доста промашаја на обе стране у овим тренуцима. Предњачи Рок Стипчевић, који је сада и изгубио лопту.
27.минут
После сјајне акције, Дангубић маши тројку из угла. Тренутно је 58:34.
24. минут
Френч погађа за два. Куруц узвраћа још једном тројком на другој страни. 54:30.
23. минут
Расте предност Партизана. Плус 23.
21. минут
Друго полувреме поенима отвара Куруц тројком. 46:28.
Почело је друго полувреме
20. минут
Партизан води 43:28 на полувремену. Аврамовић је погодио на крају четвртине.
19. минут
Серија грешака на обе стране. 39:23.
16. минут
Две невероватне тројке Пантера. Мацура смањује на 37:21.
15. минут
Још једна тројка Пантера. Коси погађа са линије пенала. 31:18.
13. минут
Тројка Пантера са десет метара. Лапорник узвраћа на другој страни истом мером. 26:14.
11. минут
Прве поене у четвртини постиже Мадар, а потом и Дангубић за три. 23:11. Тајмаут Крка.
10. минут
После прве четвртине Партизан води 18:11. Кевин Пантер је погодио уз звук сирене на крају деонице.
9. минут
Испромашивао се Стипчевић. На другој страни Мадар постиже своје прве поене. 15:7
7. минут
Лидеј погађа уз фаул. Потом из контре и Пантер постиже своје прве поене. 11:5.
7. минут
Јако тврдо се игра. Свега 11 поена за пет и по минута. Тренутно је 6:5 за Партизан.
5. минут
После рампе Куруца. Лидеј погађа тројку из корнера. 6:3 за домаћина. Потом још једна рампа, овог пута Глас је био главни актер.