Партизан поновио Атину: Црно-бели ужасном последњом четвртином "пали" у Кнежевини

31.01.2024. 18:24 21:10
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: KK Партизан

Нови пораз тима Жељка Обрадовића.

Кошаркаши Партизана поражени су од Монака 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:9) у 24. колу Евролиге.

СЕСАР САОПШТИО СПИСАК: Смит уз Хезоњу предводи ХрватскуDžejlen Smit

СЕСАР САОПШТИО СПИСАК: Смит уз Хезоњу предводи Хрватску

НИЈЕ ДУГО БИО НА БИРОУ РАДА: Поцеко близу новог ангажмана (ФОТО)Đanmarko Poceko

НИЈЕ ДУГО БИО НА БИРОУ РАДА: Поцеко близу новог ангажмана (ФОТО)

БОГДАНОВИЋ ЛИДЕР ИСТОКА: Србин има највише постигнутих тројкиBogdan Bogdanović

БОГДАНОВИЋ ЛИДЕР ИСТОКА: Србин има највише постигнутих тројки

Претрпели су црно-бели 12. пораз у елитном такмичењу, а меч је подсетио на онај који је Партизан одиграо против Панатинаикоса у Атини. Резултатски прикључак током три деонице и онда ужасна четврта четвртина.

Поново је Партизан лоше ушао у утакмицу. Домаћин је повео са 6:0 и то је био знак за Жељка Обрадовића да направи измену после непуна четири минута. Френк Камински је ушао уместо Бруна Кабокла и одмах се видело побољшање. Американац је донео свежину тиму, неколико његових добрих одбрана је спречило домаће да стекну осетнију предност. Расположен је био и Кевин Пантер и после тројке капитена црно-бели су повели крајем прве деонице.

Добру игру Камински је наставио и у другом кварталу. Партизан је у једном тренутку повео са четири поена разлике, ипак средина и крај ове деонице нису били добри за изабранике Жељка Обрадовића. О томе довољно говори податак да је Монако постигао 30 поена током ових десет минута.

Но, тројка Кевина Пантера уз звук сирене је значила да црно-бели иду на велики одмор са заостатком од шест поена.

ЕВРОЛИГА, 24. КОЛО

МОНАКО – ПАРТИЗАН 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:9)

Дворана: Гастон Медесин

Судије: Мигел Анхел Перез, Жорди Алијага, Јосип Радојковић

Монако: Окобо 13, Лојд 9, Блосомгем 9, Браун 4, Дијало 4, Жаите 14, Мотејунас 3, Отара 5, Хол 5, Џејмс 19

Партизан: Ледеј 8, Аврамовић 6, Пантер 28, Смаилагић, Јарамаз, Нанели 6, Трифуновић, Доужер, Камински 17, Кабокло 5

У наставку се играло без неких серија и једне и друге екипе. Партизан је био у резултатском прикључку, али није успевао да се спусти испод три поена заостака, све до саме завршнице када је веома расположени Кевин Пантер поенима са линије слободних бацања спустио предност на два поена. Ипак, захваљујући Мајку Џејмсу се у последњих десет минута ушло са предношћу домаћина од четири поена.

За Партизан четврта деоница боље да се није ни одиграла. Ужасну деоницу су одиграли играчи Жељка Обрадовића, ништа није функционисало, свега девет поена и пораз је био неминован.

Кевин Пантер са 28 поена је био најефикаснији у Партизану, добар поентерски учинак имао је и Френк Камински са 17 поена. У тиму Монака, Мајк Џејмс је имао 19 поена, уз седам асистенција.

Партизан нема времена за туговање пошто већ у петак следи гостовање Виртусу у Болоњи.

Читав ток меча могли сте пратити ОВДЕ.

Крај меча. Монако - Партизан 85:70.

39. минут
Кевин Пантер поентира, још једном, са линије пенала. Црно-бели су пред поразом - 79:68.

37. минут
Монако је јако близу победе. Индиспонирани Пи Џеј Доужер греши, што користи Окобо и поново је 13 поена предности за Монако.

36. минут
Мало се опоравио Партизан. Пет везаних поена за госте, минус осам је на четири минута до краја меча.

34. минут
Мајк Џејмс погађа тројку са десет метара на истеку напада, уз фаул... шта рећи!? Још увек је без поена Партизан у овој деоници, плус 11 је за домаће.

31. минут
Катастрофалан улазак у четвртину играча Партизана. Из аута којим почиње деоница примили су поене црно-бели, да би потом лопту изгубио и Алекса Аврамовић, а читаву лошу секвенцу је завршио Кабокло фаулом у нападу. 69:61.

Крај треће деонице. Партизан у последњих десет минута улази са заостатком од четири поена.
28. минут
Разигран је Кевин Пантер. Има 20 поена капитен црно-белих. Партизан не успева да се спусти испод три поена заостатка у трећој деоници. Сада је 61:57.

26. минут
Мора да реагује тајм-аутом Жељко Обрадовић. Монако води 56:48 после поена Окоба.

25. минут
После фаула у нападу Оатаре, на другој страни "услугу" враћа Ледеј, који је био три секунде у рекету у нападу Партизана. 50:45.

22. минут
Нанели прави фаул у нападу, али му се признају поени. Монако има предност опет поена.

Почела је трећа четвртина.

Полувреме у Монте Карлу. Монако - Партизан 44:38. Пантер је погодио тројку уз звук сирене.

19. минут
Мајк Џејмс се разиграо, пет везаних поена за њега и Монако иде на плус седам. Проблем за Партизан је и то што је Доужер направио трећи фаул.

17. минут
Вратио се Кабокло на терен и погодио тројку којом поравнава резултат - 32:32.

16. минут
Лош период меча Партизана. Тројку погађа Блосомгем. Домаћи воде 30:26, минут паузе је затражио Жељко Обрадовић.

14. минут
Мајк Џејмс се вратио у игру после краће паузе и одмах забележио сјајну асистенцију. Упослио је Блосомгема који поентира и смањује на два поена заостатка.
12. минут
Монако погађа прву тројку и то на какав начин. Лојд је са центра поентирао. Ипак, Камински наставља да бриљира, Американац има осам поена и Партизан води 21:17.
Крај прве деонице. Од тројке Кевина Пантера није постигнут ниједан поен.

10. минут
Серија 7:0 Партизана. Кевин Пантер је погодио тројку и донео предност гостима - 16:14. Тајм-аут тражи Саша Обрадовић.
8. минут
Имао је Партизан прилику да изједначи, али је Камински промашио. Потом Окобо поентира, на другој страни, да би Камински био половичан са линије слободних бацања. 12:9.

6. минут
Пробудио се Партизан уласком Каминског. Идемо на први тајм-аут са резултатом 10:8 за домаћина.

4. минут
Незадовољан учинком Бруна Кабокла, Жељко Обрадовић после непуна четири минута мења Бразилца. На терену је Френк Камински. Монако је у предности 8:4. Кевин Пантер је једини стрелац за Партизан, за сада.