ФИНАЛЕ КУПА "МИЛАН ЦИГА ВАСОЈЕВИЋ": Црно-беле даме савладале Звезду и ОСВОЈИЛЕ први пехар! (ФОТО)

17.03.2018. 20:48
Večiti derbi
Вечити дерби / Извор: СД/илустрација

Било је неизвесно.

Кошаркашице Партизана 1953 победнице су Купа "Милан Цига Васојевић", које је одиграно у Бањи Ковиљачи. Црно-беле су у борби за пехар савладале вечитог ривала екипу Црвене звезде резултатом 68:61 (24:21, 18:17, 12:19, 14:4) и освојиле први трофеј у сезони.

Син НБА легенде потписао десетодневни уговор (ФОТО)

СПРЕМАЈУ СЕ ЗА СУПЕРЛИГУ: Кошаркаши Партизана иду у КОМШИЛУК на припреме

ИГРАЧ ЗВЕЗДЕ ЗОВЕ НАВИЈАЧЕ: Идемо да узмемо трофеј АБА лиге

Победнички тим је на тај начин прекинуо доминацију Звезде, која је претходна два пута освајала пехар.

Партизан 1953 је прво полувреме решио у своју корист, али су играчице Звезде заиграле агресивније у трећој четвртини и последњу деоницу сачекале са три поена предности (57:54). Црно-беле су, ипак, успеле да серијом 7:2 преокрену резултат у своју корист (59:61), а потом тројком Клосенове на 44 секунде до краја меча дођу до опипљивијег вођства (66:61).

Са линије слободних бацања, Иванка Матић је била непогрешива за највећих 68:61, што је, испоставило се, било довољно за први пехар црно-белих дама у сезони.

ПАРТИЗАН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 68:61 (24:21, 18:17, 12:19, 14:4)

ДВОРАНА: Вера Благојевић у Бањи Ковиљачи.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.200

ПАРТИЗАН: Матић 30, Митровић 3, Степановић 5, Видовић 3, Клосен 10, Микић, Спикић 8, Јанковић, Милетић, Бесић, Цветковић 5, Вучковић 4.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Прља 10, Стјепановић 12, Богићевић 2, А. Катанић 13, Бојовић, Ђокић, Ђорђевић 6, И. Катанић 2, Наумчев 3, Пешић, Јовановић 13, Зукановић.