"Веома сам срећан..." Један од НАЈБОЉИХ одлучио да остане: Открио и Звездине потписе за наредну сезону!
Изгледа да је Црвена звезда склопила добар део тима за наредну сезону.
Црвена звезда је ове сезоне на крају у Евролиги поновила резултат из претходне па је након десете позиције регуларном делу такмичења поражена на старту плеј-ина од Барселоне.
Очекивало се много више од тима са Малог Калемегдана који је подбацио када је било најпотребније иако је у једном тренутку стајао врло добро на табели.
Начинили су црвено-бели неколико киксева, а ту се пре свега мисли на поразе од Бајерна и Макабија на свом паркету, док је Звезду и два пута савладао Партизан који је имао разочаравајућу сезону.
Успела је екипа Саше Обрадовића да освоји Куп Радивоја Кораћа, али је након тога уследио пад форме. Остаје да се види да ли су његови пулени у стању да остваре бољи резултат него прошле сезоне у АБА лиги и КЛС у којима је Звезда елиминисана већ у полуфиналу.
Овосезонско издање домаћег шампионата, црвено-бели су започели убедљивим тријумфом над Златибором, а меч је био интересантан и због тога што је Ебука Изунду уписао дебитантски наступ са српским пасошем. Нигеријац није крио срећу због тога.
-Веома сам срећан. Боље је него мој нигеријски пасош, рекао бих. Стварно сам срећан што ми је комплетна организација помогла, не само око кошарке, него и око других личних разлога због којих се ово десило. И веома сам им захвалан што су гурали ову причу која ће помоћи и тиму јер ћу бити домаћи играч. Стварно сам узбуђен. Сада сам Србин, ваљда - рекао је Изунду за Меридианспорт.
Из његове приче се да наслутити да је Звезда већ склопила добар део тима за наредну сезону и да су челници клуба одлучили да задрже већину играча из постојећег састава.
-Имали смо циљеве које нисмо испунили, али у реду, дешава се. Само то треба оставити иза себе и фокусирати се сада на КЛС. Следеће године је нова прилика да будемо у бољој позицији. Задржавамо већину играча, тако да ће бити добро. Имамо хемију, сви се познају, па ће бити лакше наставити следеће сезоне где смо стали - додао је сјајни центар који је оставио добар утисак у првој евролигашкој сезони.
Просечно је бележио 8 поена и 4.2 скока што је одличан учинак када се узме у обзир да је играо тек нешто више од 14 минута по мечу. Спекулисало да би бивши ас Галатасараја који је раније наступао и за ФМП могао да напусти Звезду, али је Изунду ипак одлучио да остане у Београду.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Јована Томић, супруга Уроша Плавшића