ВИШЕ НЕМА ДИЛЕМЕ: Познато хоће ли Реал Мадрид играти Евролигу
Сада је све јасно
И поред великих промена у руководству кошаркашког сектора, Реал Мадрид је све ближи одлуци да дугорочно остане у Евролиги и пређе из статуса лиценцираног клуба у сталну франшизу, преноси BasketNews.
Како се наводи, вишемесечни разговори између клуба и Евролиге напредовали су у позитивном смеру, а недавна кадровска превирања у спортском сектору не би требало да утичу на коначну одлуку.
У клубу је у последњем периоду дошло до значајних промена, пошто је на чело кошаркашког одељења изненада стигао Хуан Карлос Санчез, док су своје функције напустили генерални менаџер Серхио Родригез, његов заменик Мартинас Поцијус и извршни директор Пако Роблес.
Председник клуба Флорентино Перес недавно је поново изабран, док Реал Мадрид паралелно остаје и у фокусу НБА Европа пројекта, који шпанског великана види као једну од кључних карика потенцијалног новог такмичења планираног за 2027. годину.
Кључни тренутак очекује се 26. јуна, када ће се одржати састанак акционара Евролиге, на ком би требало да се дефинише структура такмичења за сезону 2026/27, као и дугорочни прелазак клубова-акционара на систем сталних франшиза.
До сада је Реал Мадрид био последња велика недоумица међу постојећих 13 акционарских клубова, када је реч о дугорочној посвећености Евролиги. Њихов очекивани останак омогућио би лиги да настави преговоре са другим амбициозним клубовима у оквиру планова за ширење и стабилизацију такмичења.