29.02.2024. 10:17
KLS
КЛС / Извор: Фото: КЛС

Одиграни су мечеви 22. кола.

Кошаркаши Војводине зебележили су веома важну победу у 22. колу КЛС и тако задржала водећу позицију на табели.

ВРАЋА СЕ ЕВРОЛИГА! Партизан без права на грешку против ЕфесаKK Partizan

ВРАЋА СЕ ЕВРОЛИГА! Партизан без права на грешку против Ефеса

ЛАГАН ДАН НА ПОСЛУ: Јокић новим трипл-даблом водио Нагетсе до 40. победе (ВИДЕО)Nikola Jokić

ОГЛАСИО СЕ ХЕЗОЊА: Ево колике су шансе да заигра за ПартизанMario Hezonja

ОГЛАСИО СЕ ХЕЗОЊА: Ево колике су шансе да заигра за Партизан

Новосађани су славили у гостима против Новог Пазара у неизвесној завршници.

Пред последња три минута резултат је био поравнат – 65:65, али је Војводина у финишу са пенала стигла до победе резултатом 77:71 и тако остала корак испред првог пратиоца Спартака.

Новосађане је ка тријумфу водио Бошко Бумбић који је убацио 21 поена, Урош Бањац је додао 12, уз осам скокова. Са друге стране Михајло Тодоровић је са 14 поена био једини двоцифрен у редовима Новог Пазара.

Корак са Војводином у врху табеле држи Спартак, који је убедљиво славио на гостовању Тамишу – 94:68.

Све је на овом мечу било готово већ у првом полувремену. Филип Барна са 18 поена и Александар Лазић са 15 били су најефикаснији у тиму из Суботице. Славен Чупковић и Ђорђе Ракочевић са по 12 поена били су најрасположенији међу Панчевцима.

Пету узастопну победу у КЛС уписала је Слобода.

Екипа из Ужица овог пута на свом терену надиграла је Здравље са 75:73. Гости из Лесковца имали су прилику у финишу да стигну до победе, али је само три секунде Покушај капитена Лесковчана Гавриловића за три поена, изблокирао Херисон. Најбољи у редовима домаћих био је Ђимон Хенсон са 19 поена, док је у екипи Здравља запажен био Блекни са 18.

Слога је у дуелу са Чачком 94 остварила веома важну победу у борби за опстанак. Краљевчани су ривала начели већ у другом периоду, а резултат су преломили у трећој четвртини и на крају славили са 72:63. Стефан Матовић је са 19 поена био најзаслужнији за такав расплет, Ђорђе Симеуновић је убацио 15. Треј Александер са 13, односно Филип Думић са 11 били су најефикаснији у редовима Чачка 94.

У осталим мечевима постигнути су следећи резултати:

Динамик – Металац 80:98, Златибор – Вршац 87:85, СДП Раднички – OKK Београд 80:70, Слобода – Здравље 75:73, Џокер – Младост 94:82.

На табели води Војводина са скором 18-4, следи Спартак са победом мање, док Вршац и Златибор имају биланс 16-6 и даље су у трци за неким од места која воде у АБА 2 лигу. Очигледно ће бити доста узбудљива и борба за опстанак. Осим Здравља које је на дну са скором 4-18, екипе од 12. до 15. позиције дели само једна победа.