ЗА ПРОМЕНУ: Бобан Марјановић поново у АКЦИЈИ (ВИДЕО)

09.11.2017. 08:20
Boban Marjanović
Бобан Марјановић / Извор: Профимедиа

Пистонси дошли до новог тријумфа.

Детроит Пистонси настављају са одличним играма, пошто су на свом паркету савладали Индијана Пејсерсе 114:97 и дошли до треће узастопне победе, пете у последњих шест мечева.

У редовима Пистонса шансу је коначно добио и Бобан Марјановић. Српски џин је на паркету провео само осам минута, што му је било довољно за одличан учинак од девет поена, уз шут из игре 3/4, а са линије слободних бацања 3/3, уз још четири скока, по асистенцију, блокаду и две изгубљене лопте.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Тобијас Херис са 23, док је Реџи Џексон забележио 18 поена. На другој страни Виктор Оладипо постигао је 21 поен, Ал Џеферсон 18, Тадеус Јанг 16, а Бојан Богдановић 12, уз шут из игре 4/10 (1/5 за три поена), 3/4 са линије пенала и седам скокова.

У дербију већери Голден Стејт је са 125:101 савладао Минесоту. Вукови су се држали  у првом полувремену, на паузу је отишли са поеном заостатку, да би шампиони НБА лиге додали гас у наставку за убедљиву победу на крилима Клеја Томпсона (28 поена) и Стефа Карија (22 поена, по осам скокова и асистенција), чиме је компензовано одсуство Кевина Дуранта.

Карл Ентони Таунс је носио је Минесоту са 16 поена и 12 скокова, док је наш Немања Бјелица провео 14 минута на паркету. То је искористио за три поена, скок, асистенцију и украдену лопту, уз шут 1/3 за