ТОМПКИНС ПРЕДВОДИО ЗВЕЗДУ: Црвено-бели славили у Сплиту!

07.04.2024. 17:23
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: АБА лига

Иако без Теодосића и Боломбоја у саставу, Звезда је вечерас као гост савладала екипу Сплита са убедљивих 92:73, па после 26 одиграних кола има скор 22-4 и као првопласирана улази у плеј-оф.

Овом победом је Звезда сама себи дала одговор на питање ко ће јој бити ривал у четвртфиналу плеј-офа. То ће бити екипа СЦ Дербија која је завршила на осмом месту на табели, а Сплићани су остали на деветој позицији и без пласмана у плеј-оф. Да су вечерас успели да изненаде Звезду, они би јој били ривал.

Солидан отпор је екипа Сплита пружала Звезди у већем делу меча, али је од почетка била очигледна разлика у квалитету. Црвено-бели су предвођени Недовићем, Јагом и Митровићем добили прво полувреме са 49:37, а срединмом друге четвртине је у игру ушао и Треј Томпкинс који је после дужег опоравка од повреде коначно дебитовао у црвено-белом дресу.

Врло брзо је из контре, на асистенцију Смарта уписао прве поене, нешто касније је погодио и са полудистанце и за почетак је оставио врло добар утисак.

У трећој четвртини Сплићани су успели да смање разлику, али само накратко, Звезда је опет стигла до двоцифрене предности, а у последњих десет минута отпор домаћина је значајно ослабио, па су црвено-бели победу учинили и врло убедљивом.

Немања Недовић је са 19 поена био најефикаснији у Звезди, Смарт је уписао 13, Јаго 12 поена, Митровић 10 поена и 10 скокова, Томпкинс 4 поена (2/2 за два, 0/2 за три) и један скок а код домаћина најефикаснији Саливен са 19, Перковић је уписао 16, а Шортер 13 поена.

40

73:92

КРАЈ МЕЧА! Кошаркаши Црвене звезде су у великом стилу завршили лигашки део сезоне у АБА лиги.

38

72:90

Пробудио се и Далибор Илић, Звезда долази до лаких поена. Звезда је побегла на 25 и повратка у последњих три и по минута сигурно не може бити.

34

60:81

И почела да "гази" Сплићане. Поенима Мајка Тобија већ је 21.

31

56:71

Звезда бежи на 15 (56:71), а Сплит зове нови тајм-аут, после само минут игре у последњој деоници.

КРАЈ 3/4

56:66

30

56:66

Немања Недовић новом тројком поправља предност Звезде. Славен Римац је принуђен да тражи тајм аут.

36

49:57

Саливен је ухватио офанзивни скок и поентирао уз фаул, на крају је искористио и бацање.

33

44:53

Недовић је уписао свој 13 поен, а одговор на то имао је Перковић који је погодио за три.

20

ПОЛУВРЕМЕ!

Црвена звезда на одмор одлази са 12!

18

37:49

Шотер је промашио зицер, а то је казнио Смарт са тројком!

16

33:42

Први поени Треј Томпкинса, прославила их је и клупа црвено-белих!

12

23:25

Лагани поени Саливана, Сплит се тотално вратио у меч, а Јанис Сферопулос је морао да затражи тајм аут.

10

1/4

Крај прве четвртине!

10

19:25

Добром финтом и поенима Перковића уз звук сирене Сплит смањује заостатак на 19:25.

08

11:21

Повели су црвено-бели са 11:21 тројком Лазића, па добром комбинацијом Гилеспија и Митровића под кошем.

06

9:16

Тројком Тобија, и везаним поенима Луке Митровића, Звезда лако стиже до два поседа разлике и води 9:16.