ЗВЕЗДА БЛИСТАЛА И СТАЛА: Београђани ПРОКОЦКАЛИ добијен меч у Литванији

13.10.2023. 18:02
Rokas Geidraitis i Duško Ivanović
Рокас Геидраитис и Душко Ивановић / Извор: МН Press

Дуел другог кола.

Кошаркаши Жалгираса су победили на свом терену са 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18) Црвену звезду у оквиру другог кола Евролиге. Имали су Београђани све у својим рукама 33 минута, али тада је серијом од 13:0 домаћин окренуо резултат и сачувао предност до краја.

БИЋЕ ЛУДО ВЕЧЕРАС: Погледајте сусрет тренера Жалгириса и његовог земљака који наступа за Звезду (ВИДЕО)

НА ДОБРО ПОЗНАТОЈ ТЕРИТОРИЈИ: Клуб објавио - потписао српски центар

ЏЕЈМС ГИСТ ДОБИО ЗВЕЗДУ НА СУДУ: Ево колико црвено-бели морају да му плате

Кренули су домаћи много боље, Звезда није никако успела да ухвати лопту под својим кошем и Жалгирис је стигао 17:7. Тада су црвено-бели заиграли далеко ангажованије у одбрани и чак су са предношћу од два разлике завршили прву деоницу Било је 19:21.

У наставку је Звезда играла још боље и минут пре краја полувремена је било 38:30 за изабранике Душка Ивановића. Ипак, пет поена Жалгириса на самом крају је донело да се на одмор оде са 35:38.

ЕВРОЛИГА ДРУГО КОЛО:

ЖАЛГИРИС - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18)

ХАЛА: Жалгирио Арена, Кануас

Судије: Дифали, Недовић, Кортез.

ЖАЛГИРИС: Еванс 8, Митру-Лонг 3, Лекавичијус, Хејс 8, Гиедраитис, Шмитс 18, Бирутис 4, Димша 2, Лавриновичиус, Манек 9, Буткевичијус 12, Улановас 15.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Теодосић 15, Ханга 6, Давидовац 6, Митровић 16, Симоновић 2, Нејпир 9, Тоби 2, Боломбој 6, Илић, Недовић 8, Гиедраитис 4, Дос Сантос.

Звезда је у трећој четвртини одржавала резултат и у последњих десет минута се ушло са плус шест за Београђане.

На нешто више од седам минута пре краја Звезда је имала 63:54, али тада је напад шампиона Србије потпуно стао, а домаћи су кренули јако. Направили су серију 13:0 и вратили су вођство на своју страну.

До краја су одржавали ту предност и успели су да дођу до тријумфа.

Да, подсетимо оба тима су сезону отворила победом. Звезда је рутински у Београду преслишала Асвел, док је Жалгирис победио Виртус после великог преокрета и славили су у Италији резултатом 82:79.

Ово је био 15. дуел два тима у Евролиги. Сада је резултат 10:5 за Жалгирис.

Уживо ток меча можете пратити овде.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

40. минут
Осам секунди до краја 78:72. Ивановић тражи тајм-аут, али јасно је да је победник меча познат. На крају је било 79:74.
40. минут
Буткевичус за два, али греши Теодосић. Недовић промашује за три и то је готово 76:72.
39. минут
Митровић са линије бацања смањује на 74:72.
38. минут
Менек погађа за три, али враћа истом мером Теодосић 72:69.
37. минут
Недовић прекида серију домаћих. Погађа 2 1. Сада је 67:66. Али онда Менек хвата лопту и врћа плус три за Жалгирис 69:66.
37. минут
Погађ и Шмитс за три. Серија домаћих 13:0. Воде са 67:63.
36. минут
Манек погађа за три и сада воде домаћи 64:63.
35. минут
Буткевичус погађа за три 61:63 (седма везаних поена је он погодио). Болмбој прави фаул нападу. Публика носи Жалгирис.
34. минут
Нејпир прави фаул у нападу. Има три личне и враћа се у игру Теодосић. Буткевичус закуцава и подиже публику на ноге - 58:63. Ивановић мора да зове тајм-аут.
33. минут
Буткевичус смањује на 56:63.
31. минут
Први кош из игре Шабаза Нејпира и то тројка - 50:59.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

30. минут
Један дугачак напад Звезда није реализовала, али нису ни домаће, већ је Митровић изборио фаул. Погађа само друго бацање - 50:56.
28. минут
Звезда одржава предност - 48:53.
26. минут
Феноменалан продор Недовића - 42:47.
24. минут
Серија Звезде од 4:0 - 39:42.
22. минут
Води опет Жалгирис - 39:38.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

20. минут
Серија 5:0 Жалгириса имали су и шансу да још смање резултат, али нису ни упутили шут на кош. На одмор се иде резултатом 35:38.
19. минут
Опет је Нејпир изборио три бацања. Погодио је свако - 30:38.
17. минут
Кончано и Нејпир бележи поене. Погодио је сва три бацања - 29:35.
16. минут
Први поени Немање Недовића - 27:30.
14. минут
Домаћи се враћају у ритам - 24:25.
13. минут
Судар главама Недовића и Ханге и Мађар напушта терен - 19:23. Иза тога магија Теодосића и кош Митровића - 19:25.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Литванци су послали Луку Митровића на линију за слободна бацања. Он је погодио једно 19:19, али Гиедратис је изборио нови напад за Звезду. Нејпир је лоше одиграо, али феноменални Митровић после офанзивног скока поентира уз звук сирене - 19:21.
10. минут
Звезда прави "мале фаулове" и не дозвољава лаке поене. Теодосић тројком смањеју на минус један - 19:18. Митровић сјајно блокира и црвено-бели имају последњи напад.
8. минут
Феноменална акција Теодосић-Илић-Митровић - 17:11. Ханга из контре - 17:13. Серија Звезде 6:0.