ЗАЛУДЕЛИ АМЕРЕ: Срби харају у Сакраменту, Богдан моћном финтом ПОСЛАО ПО БУРЕК страшног Обрву (ВИДЕО)

24.12.2018. 07:31
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Фото: Танјуг/АП

Кингси савладали Њу Орлеанс Пеликансе.

Сакраменто је губио 19 поена разлике од Њу Орлеанса, али је у великој мери захваљујући српском тандему Богдан Богдановић-Немања Бјелица начинио прекрет и славио са 122:117.

БУРНО У ХУМСКОЈ: Мирковић има занимљиву ПОНУДУ, близу је одласка... (ФОТО)

ЦЕО СВЕТ МУ СЕ СМЕЈЕ: КОМИЧАН потез младог кошаркаша ЗАПАЛИО друштвене мреже (ВИДЕО)

Богдановић је добио шансу са клупе, када су гости већ водили са 32:13, али је сјајним потезима покренуо Кингсе и постигао брзо девет поена. Памте се поени из финиша прве деонице када је финтом „послао по бурек“ Ентонија-Обрву Дејвиса и још једног чувара и ефектно поентирао.

Српски бек је био сјајан и у последњој четвртини када су „краљеви“ дефинитивно преокренули резултат, а меч је завршио са 24 поена (2/5 за три, 8/9 слободна бацања) седам асистенција и пет скокова за непуних 32 минута проведених на паркету.

ПАРТИЗАН ДОБИЈА СТРАШНО ПОЈАЧАЊЕ: Ренфро у победи Манресе показао шта могу Гробари да очекују (ФОТО)

Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Фото: Танјуг/АП

Бјелица је такође био врло запажен са седам поена и 10 скокова за 30 минута, а важну ролу имао је у последњој деоници, када се ломио резултат.

Најефикаснији у Сакраменту је био Хилд са 28 поена уз шест скокова, док су Џру Холидеј (27) и Ентони Дејвис (26 поена, 17 скокова) били најрасположенији у екипи Њу Орлеанса.

Бобан Марјановић и Милош Теодосић су са клупе испратили „ватрени обрачун“ Голден Стејта и њихових ЛА Клиперса. Вориорси су на крају славили са 129:127, а бриљирали су Стеф Кари са 42 и Кевин Дурент са 35 поена и 12 скокова. Тобијас Херис је код Клиперса убацио 32 поена, плус девет ухваћених лопти.