ЗАСЕНИО ДУРЕНТА, РОБИНСОНА И ДАНКАНА: Историсјка партија Виктора Вембањаме (ВИДЕО)

03.11.2023. 08:39
Viktor Vembanjama
Виктор Вембањама / Извор: Профимедиа

Руки Сан Антонио радио шта је хтео у Финиксу.

Иако су му се многи подсмевали летос кад је изабран као први пик од стране Сан Антонија, Виктор Вембањама је већ на старту НБА лиге почео да дели лекције и свим сатвља да ће бити озбиља претња у годинама које долазе.

Млади Француз је на гостовању у Финиксу где се Спарси славили 132:121 одиграо историјску утакмицу. Не само што је засенио Кевина Дурента и остале звезде Санса, већ је изједначио рекорд који су држале легенде Мамуза Дејвид Робинсон и Тим Данкан.

ГРОБАРИ ЗАПАЛИЛИ ИНСТАГРАМ КЛИПЕРСА: На објави о Петрушеву, оставили преко 1000 коментара са ИСТОМ ПОРУКОМ (ФОТО)Filip PetruÅ¡ev

ПАБЛО ЛАСО О ТЕОДОСИЋУ: Године су га стигле...Pablo Laso, MiloÅ¡ Teodosić

ПАБЛО ЛАСО О ТЕОДОСИЋУ: Године су га стигле...

Јаго упитан за Бруна Кабокла у Партизану! Гробари ће бити одушевљени одговором (ВИДЕО)Jago

Виктор Вембањама је имао учинак у Ариозни од  38 поена, 10 скокова, две асистенције, исто толико блокада и једну украдену лопту за 34 минута на паркету. На тај начин постао је тек трећи руки у историји Сапрса, са дабл-даблом уз 34 и више поена.

Занимљиво, последњи руки који је остварио овакав учинак пре популарног Вембија био је Кевин Дурант, који је предводио противнички тим на овом мечу са 28 поена и шест скокова.

Тим из Тексаса је сјајно отворио утакмицу, серијом 13:0, а током првог полувремена разлика је била и 27. Финикс је у последњем кварталу успео да приђе на пола коша заостатка, а потом и изједначи (116:116), међутим, тада креће нова серија Спарса.

Гости су везали 12 поена од чега је Вембањама убацио чак десет и тако преломили овај сусрет – за трећу победу у сезони. Имају скор 3-2, за разлику од Санса који су на 2-3.