ЖЕЉКОВА ПРВА ЖЕЉА: Нуркић стиже у Атину
Потрес у Евролиги
Центар репрезентације Босне и Херцеговине Јусуф Нуркић могао би да направи један од највећих трансфера овог лета и каријеру настави у Панатинаикосу, преносе грчки медији.
Након што је Жељко Обрадовић званично представљен као нови тренер Панатинаикоса, у Грчкој су одмах почеле спекулације о појачањима која би могла да стигну у Атину.
С обзиром на то да ће Панатинаикос наводно располагати највећим буџетом у историји клуба, једна од приоритетних позиција за јачање биће центарска линија.
Према наводима грчких медија, Обрадовић жели снажну конкуренцију Матијасу Лесору под кошем, а међу именима која се помињу налази се и Јусуф Нуркић.
"Велики значај Обрадовић ће дати позицији центра и играчима који ће играти уз Матијаса Лесора. Јонас Валанчијунас је луксузна опција, али Жељко има и друга решења. Од Бруна Фернанда, са којим је сарађивао у Партизану, до Јусуфа Нуркића уколико одлучи да се врати из НБА лиге у Европу", наводе грчки медији.
Нуркић је тренутно без клуба након истека уговора са Јута Џезом, па би овог лета могао да бира нову средину.
Током богате НБА каријере наступао је за Денвер Нагетсе, где је једно време делио свлачионицу са Николом Јокићем, а потом и за Портланд Трејл Блејзерсе, Финикс Сансе и Шарлот Хорнетсе.
Прошле сезоне просечно је бележио 10,9 поена, 10,4 скока и 4,8 асистенција по утакмици, потврдивши да и даље може да игра на високом нивоу.
Ипак, по завршетку сезоне Нуркић је поручио да тренутно нема план да се врати у европску кошарку.