ШОУ МИЛОША И ЈАГА: Звезда СЛАВИЛА у "изгубљеној утакмици"

02.11.2023. 17:25
Crvena zvezda - Bajern
Црвена звезда - Бајерн / Извор: МН Press

Дуел шестог кола Евролиге.

Кошаркаши Црвене звезде су у оквиру шестог кола Евролиге на свом терену савладали Бајерн из Михнена са 74:68 (12:19, 21:16, 20:24, 21:9).

Да разобличим клевету којом се жели нанети штета нашој Светој Цркви: Миротић се ОГЛАСИО и демантовао приче о ПатријархуNikola Mirotić, patrijarh Porfirije

Басконија се огласила пред Партизан! Гробаре је веома растужило када су ово видели (ВИДЕО)Bask

ГРОБАРИ ЗАПАЛИЛИ ИНСТАГРАМ КЛИПЕРСА: На објави о Петрушеву, оставили преко 1000 коментара са ИСТОМ ПОРУКОМ (ФОТО)Filip PetruÅ¡ev

Прва четвртина је донела слабу кошарку, али и седам разлике за госте. Кренула је Звезда боље у наставку, али очајни Шабаз Најпир је просто играо за госте. Слабо је разигравао, а у одбрани је био потпуно неупотребљив. Изашао је из игре на минус девет, а до краја полувремена су домаћи серијом 7:0 се вратили у резултат.

Евролига, 6. коло:

Црвена звезда - Бајерн 74:68 (12:19, 21:16, 20:24)

Дворана: "Штарк арена" (Београд)

Судије: Емилио Перез, Микеле Роси и Серхио Силва

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Теодосић 16, Ханга 3, Давидовац 5, Митровић 11, Симоновић, Нејпир 11, Тоби 7, Боломбој 8, Геидраитис 5, Кузмић, Дос Сантос 8.

БАЈЕРН: Вејлер Баб 5, Франциско 5, Едвардс 16, Гифај, Бонга 12, Болмар 12, Обст 3, Ибака 10, Харис, Бранковић, Букер 5, Гилеспи.

Опет је Нејпир на терену нервирао навијаче и изашао је на минус 13 са звиждуцима које добијају само гостујући играли када засипају кош црвено-белих. Опет се шампион Србије вратио у игру када је Теодосић, али и Јаго предводио напад.

Деоница је завршена резулатом 53:59, а већ у првом минуту последње четвртине Звезда је поравнала на 59:59.

Успели су да стабилизују домаћи одбрану и у саму завршницу су ушли са малом предношћу, али на минут и 16 секунди до краја гости су изједначили на 68:68. Затим Теодосић погађа једно бацање, а Јаго тројку. Боломбој је само ставио тачку на и са два бацања.

Теодосић је имао 16 поена уз 11 асистенција и индекс 22. Видела се жеља код њега и он је буквално "понео" тим до победе.

Нејпиру је публику звиждала као никада ниједном играчу Звезде и то мора да запамти, наравно уколико остане у овом тиму, јер са овом игром није ни за КЛС, а не за Евролигу.

Уживо ток меча:

КРАЈ УТАКМИЦЕ

40. минут
Гости су промашили, а Боломбој је са линије бацања погодио оба - 74:68. То је био и крајни резултат.
40. минут
Теодосић на искуство долази на линију слободних бацања. Промашује прво, али погађа друго - 69:68. Затим Едвардс промашује. Јаго са осма метара - 72:68. Прокључало је у Арени. Тајм-аут Пабло Ласо. Остало је још 19 секунди.
39. минут
76 секунди до краја 68:68. Лопта за Звезду уз тајм-аут који је позвао Сферопулос.
37. минут
Одморио се Теодосић и погодио за три - 68:64.
37. минут
Јаго губи лопту и прави фаул. Серија гостију од 4:0, сада је - 65:64.
35. минут
Враћа се Нејпир при вођству Звезде од три разлике - 63:60. Теодосић мора да одмори.
34. минут
Сада и Тоби погађа из одбојке - 63:60.
33. минут
Митровић из одбојке и води Звезда - 61:60.
31. минут
Милош Теодосић погађа за три. Коначно је Звезда изједначила 59:59.
31. минут
Геидраитис 2 1 - 56:59.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

30. минут
Давидовац офанзивни скок и двојка. Бинга враћа тројку - 53:59.
29. минут
Јаго за три - 51:56. Публика је у делиријуму.
27. минут
Излази Нејпир уз салву звиждука. Звезда одмах везује пет поена - 48:56. Тајм-аут за госте.
26. минут
Прво Нејпир, а затим и Давидовац праве лоше изборе у нападу и Звезда се не враћа на једносифрену разлику. Вејлер Баб погађа бацања - 43:56.
25. минут
Нејпир погађа за три - 41:52.
24. минут
Гости су отишли на плус 12 - 34:46. Смањује Теодосић, али Бонга погађа за три 36:49.
22. минут
Опет је Нејпир у тиму и ратсе преднсот гостију. Неодговоран је одбрани, а лош у нападу - 33:43.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

20. минут
Ханга - тројка уз звук сирене - 33:35.
20. минут
Без Нејпира Звезда смањује преднсот гостију - 30:35.
18. минут
Звезда са Нејпиром једноставно не делује као тим пре свега у нападу, а његов учинак и у одбрани је "танак" Да нема име које има, вероватно би после данашње утакмице већ био бивши играч  црвено-белих. Гости то користе - 26:35.
17. минут
Нејпир је промашио оба бацања, али после свега је дао два поена - 26:29.
17. минут
Две асистенције Милоша Теодосића које само кошаркашки мађионичари умеју да ураде 24:27. Ласо тражи минут одмора.
16. минут
Митровић погађа једно бацање - 20:27.
15. минут
Нејпир се вратио на терен, пуцао за три и обрукао се, јер је промашио цео обруч.
14. минут
Бајерн опет диже разлику - 17:22. Сферопулос зове тајм-аут.
13. минут
Нова магија Теодосића, али штета што Јаго није погодио за три. У наставку је Тоби промашио ситуацију коју би вероватно погодио сваки човек са његовом висином без икакве дилеме. Он је успео оно што је деловало немогуће.
11. минут
Из деветог покушаја погађа Звезда и то преко Давидовца за три, затим и шоу програм Теодосић - Тоби - 17:19.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Бајерн на одмор одлази на мини одмор са предношћу од садам поена - 12:19. Ибака и Едвардс су дали 16 поена (6 10).
9. минут
Ушао је и Јаго, а Теодосић прелепим продором смањује разлику 12:14.
7. минуту
Поново Ибака поентира, а затим Ханга промашује цео кош - 8:11. Телевизијски тајм аут после фаула Звезде.
6. минут
Ибака погађа за два - 8:9.
4. минут
Едвардс из контре поентира, после ноншаланције и изгубљене лопте Шабаза Нејпира - 4:4.