”ЗВЕЗДА ЈЕ ПРЕЈАКА”: Јакара се огласио након елиминације

22.04.2024. 22:43
Dejan Jakara
Дејан Јакара / Извор: МН Press

Тренер Студентског центра Дејан Јакара је изнео утиске после пораза од Црвене звезде у четвртфиналу АБА лиге.

Црвено-бели су рутински савладали "студенте" у Подгорици са 92:77, у другом мечу и пласирали се у полуфинале.

- Прво морам да честитам Звезди на заслуженој победи и пласману у полуфинале. Шта да кажем, овако је изгледала последња четвртина како је почела прва, нисмо били у утакмици са главом, мало су нас притиснули. Квалитетна је Звезда, немам шта да замерим, они су желели, видели смо да можемо да играмо, али разлика је била превелика и морам да похвалим у последњих 15 минута, нема свака екипа то да губи 30 разлике, па да иде да смањи резултат иако зна да ће тешко добити. За то им честитам и за целу АБА лигу сезону, имали су успоне и падове, заслужено је овај плејоф и то је била награда за све нас да играмо против тима као што је Звезда - рекао је Јакара на конференцији за медије.

Имао је Студентски центар прилику да дође до "брејка" у Београду, али је Звезда успела да се врати из великог заостатка и упише победу (83:81).

Јакара истиче да је тај пораз доста утицао на игру вечерас.

- Јесте мало, наравно, да смо реални... Свеједно, знали смо да ће нам бити тешко иако добијемо, пробали смо да заборавимо, на неки начин је успело, видео сам на тренингу, хтели смо да добијемо ову утакмицу, али Звезда је прејака.

Објаснио је Јакара који је био циљ Студентског центра.

- Наравно, циљ је био да идемо у финале, сад нас чека три утакмице државне лиге које играмо са мешаном екипом, тако да... Полуфинале чекамо да видимо ко ће добити и циљ је да идемо у финале, па да видимо, ако ћемо то, па ћемо видети шта ћемо даље - закључио је Јакара.