АКРОПОЛИС КУП: Играли су Грчка и Италија, Орлови су имали шта да виде (ВИДЕО)

16.08.2019. 21:13
Janis Burursis
Јанис Бурурсис / Извор: Профимедиа

Није било дилеме.

Кошаркаши Грчке декласирали су Италију у првом колу Акрополис купа резултатом 83:63 (27:13, 22:15, 16:19, 18:16), на крилима одличне тимске игре предвођени Јанисом Адетекумбом, Ника Калатеса и ветерана Принтезиса. "Азури" су одиграли јако слаб меч, нарочито у нападу где их никако није служио шут, па против расположених Хелена више нису могли.

СВИ КАЖУ ДА ЋЕ БИТИ МВП И У КИНИ: Јанисови ЗВЕРСКИ потези против Азура то и ПОТВРЂУЈУ (ВИДЕО)

БОБИ ПРАВО У ЦЕНТАР: Циљ је ЗЛАТО! Његов УРНЕБЕСНИ коментар Јокићеве игре ШОКИРАО је грчког новинара (ВИДЕО)

МАГИЈА: Србијо, чувај се! Италијан БРУТАЛНИМ закуцавањем послао ПОРУКУ Орловима (ВИДЕО)

Грци су одмах у првој деоници загосподарили паркетом "ОАКА Арене". На крају прве четвртине имали су плус 14, а до полувремена су се одлепили на 20 разлике и решили питање победника.

Адетекумбо је дао 18 поена за 19 минута, Принтезис 12, док је Калатес додао 11 поена. На другој страни истакли су се Белинели са 13 и Хекет са 12 кошева, али недовољно да се ублажи пораз.

Подсетимо, такмичење на Акрополис купу наставља се већ сутра када се од 17 сати састају Србија и Италија, док је у 19:30 на програму меч домаћина и Турака.

Погледајте како изгледа Милица Јелић Паунић, супруга српског репрезентативца Ивана Паунића