ДЕМОЛИРАЊЕ: Литванци ПРЕГАЗИЛИ Канађане са +36! Са Кенгурима за прво место!

03.09.2019. 15:48
košarkaška reprezentacija Litvanije
кошаркашка репрезентација Литваније / Извор: Фото: fiba.basketball

Убедљиво.

Кошаркашка репрезентација Литваније наставља са победама на Светском првенству у Кини. После убедљивог тријумфа над Сенегалом у првом колу, један од великих фаворита на Мундобаскету декласирао је и селекцију Канаде резултатом 95:69 (по четвртинама 24:14, 22:22, 24:18, 22:15).

СИНЕ, НИЈЕ КОШАРКА ЗА ТЕБЕ: После ове БРУКЕ, Канађанину се СМЕЈЕ цео свет (ВИДЕО)

ЂЕТИЋИ ДИГЛИ УЗБУНУ: Вучевићев ПОТЕЗ са три ПРСТА поделио Црну Гору!

Већ после прве четвртине, коју су Литванци добили са 10 поена разлике, било је јасно да се Канађани неће лепо провести. Успели су репрезентативци земље "јаворовог листа" да издрже у другом периоду (22:22), али је Литванија додала гас и на крају трећег периода имала недостижних 16 (70:54).

Иако се у једном тренутку чинило да су кренули у добром смеру када су смањили предност на само 12 поена разлике на пет минута до краја кошем Корија Џозефа, Литванија је након тога поново ушла у добар ритам и очас посла је поново дошла до 20 поена предности. На крају је све било још и убедљивије, а у стрелце су се уписали апсолутно сви сем Рокаса Гиедраитиса из Албе, који је додуше убележио једну асистенцију за минут који је провео на паректу.

Литванију су до победе водили Едгарас Уљановас са 15 поена, Јонас Валанчијунас је убацио два коша мање. Ефикасни су били Мантас Калниетиси Миндаугас Кузминскас са по 11 поена, док су Домантас Сабонис и Маријус Григонис забележили по 10 поена.

У селекцији Канаде, одличну партију је пружио Кајл Вилчер са 24 поена, испратили су га Кори Џозеф са 15 поена, па и Кем Бирч са 12 поена.

КАО ЂУРОВСКИ ПРОТИВ АТЛЕТИКА: Бивши играч Звезде АПЛАУДИРАО судији, па зарадио ТЕХНИЧКУ (ВИДЕО)

НАЈВЕЋА СЕНЗАЦИЈА НА МУНДОБАСКЕТУ: Велики фаворит иде кући! (ВИДЕО)

КОМЕ СМЕТА ДОСАДНА ИГРА? Американци послали ПРОВОКАТИВНУ поруку Србији!

Тако ће Литванци у директном дуелу последњег кола прве фазе, против Аустралије, одлучивати о победнику "Х" групе.