Фуриозан финиш Порторика, сломио крила Иранцима у ПОСЛЕДЊОЈ секунди! (ВИДЕО)

31.08.2019. 13:35
Portoriko
Порторико

Уертас блистао.

У првом колу групе Ц, Порторико је победио репрезентацију Ирана 83:81 (16:30, 15:19, 20:16, 32:16). Велики преокрет у другом полувремену донео је прве бодове Порторику на шампионату.

МУНДОБАСКЕТ: Пољаци сигурни на старту, Соколовски зауставио Венецуелу (ВИДЕО)

ЈОВИЋ: 40 и нешто разлике, мало је ПРЕВИШЕ

МУНДОБАСКЕТ: Брутална егзибиција! Србија са 46 кренула у ПОХОД на светски трон (ВИДЕО ФОТО)

Прво полувреме је било у знаку Ирана, имали су двоцифрену предност од старта утакмице, на полувреме се отишло са плус 18.

Трећа четвртина се наставила у истом ритму, Иран је одржавао разлику коју је имао на полувремену 65:51.

Нико није слутио да ће утакмица у последњих 10 минута отићи у другом смеру, Порторико је невероватном игром последњи период добио 32:16, утакмица је одлучена у последњој секунди утакмице.

Феноменални Давид Уертас постигао је 32 поена и водио је своју репрезентацију до прве победе на Светском првенству, код поражене екипе Ирана истакао се Бенхам са 22 поена.

Репрезентација Ирана следећу утакмицу игра са Тунисом, док ће Порторико за противника имати Шпанију.