Пољаци сигурни на старту, Соколовски зауставио Венецуелу (ВИДЕО)

31.08.2019. 12:13
Mundobasket 2019
Мундобаскет 2019

Изостало изненађење.

У првом колу групе А, Пољска је савладала репрезентацију Венецуеле 80:69 (22:24, 22:12, 16:15, 20:18). Осим у првој четвртини, Пољаци имали пуну контрулу над утакмицом и рутински стигли до првих бодова на шампионату.

СРПСКА МАГИЈА: Орлови БАСКЕТАШКИМ финтама залудели играче Анголе! Наравно, Јокић је... (ВИДЕО)

''ЉУБАВ НА ПРВИ ПОГЛЕД''! Никола Јокић у центру пажње навијача у Кини! (ФОТО)

СТОТКА! Мирослав Радуљица стигао до ЗЛАТНОГ јубилеја у дресу Србије! (ФОТО)

Прва четвртина је протекла у знаку репрезентације Венецуеле, која је имала и седам поена предности.

Пољаци су озбиљније ушли у наставку утакмице и преокренули резултат у своју корист, који је на полувремену износио 44:36.

У другом полувремену Пољска је наставила у добром ритму, дошла је до максималних плус 14. У последњем периоду разлика је ишла на плус 16, и Европска репрезентација је рутински привела утакмицу крају.

Најефикаснији код репрезентације Пољске био је Соколовски који је уписао 16 поена, код поражене репрезентације истакао се Чоурио са 15 поена.

У наредном колу групе А, Пољаци ће одмерити снаге са домаћином првенства, репрезентацијом Кине, док ће Венецуела за противника имати Обалу Слоноваче.