ПРИПРЕМЕ ЗА МУНДОБАСКЕТ: Србија ДОМИНИРА на крилима Богдановића и Јокића (ВИДЕО)

12.08.2019. 19:53
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Игра се као за бодове.

Кошаркаши Србије воде на полувремену у Каунасу против селекције Литваније резултатом 45:37 (20:22, 25:15), после првог полувремена. Домаћи су боље отворили меч и водили у првој четвртини, али су Орлови направили преокрет у другом периоду на крилима Јокића и Богдановића.

НЕСТЕРОВИЋ ВЕРУЈЕ САМО БОГДАНУ: Богдановић је САВРШЕН спој ова два наша ЛЕГЕНДАРНА кошаркаша

МА, КАКВИ АМЕРИ: Кари ОТКРИО ко је ГЛАВНИ фаворит на Мундобаскету и ШОКИРАО све

АЛЕКСЕЈ НА ИВИЦИ СУЗА: Швед као Теодосић, ПРОПУШТА Мундобаскет (ФОТО)

Литванија је боље отворила меч. На крилима Јонаса Валанчијунаса домаћини су брзо стигли до пет поена предности (11:6), а разлика је порасла и на максималних "плус девет" (20:11). Ипак, тада су се Орлови разиграли, кренуо је и Богдан да погађа, па смо се брзо вратили у резултатски егал, док је период завршен предношћу Литванаца од два поена - 22:20.

Другу четвртину обележила је изједначена и тврђа игра са знатно споријим ритмом и већим бројем фаулова. Србија је повела после слободних бацања Јокића (32:30), а од тада је Џокер ушао и у поентерски ритам, поред бриљантних асистенција које је делио у првој четвртини. После две везане Богдановићеве тројке изабраници Салета Ђорђевића стигли су до осам поена вишка, а предност су успели да задрже до одласка на велики одмор.

У редовима Србије најефикаснији је Богдан Богдановић са 11 поена, док је Јокић додао шест, уз три скока и две асистенције.

Најефикаснији Литванац у првом полувремену био је Валанчијунас са 11 убачених кошева, док га је Сабонис пратио са девет.

Погледајте како изгледа наша ТВ водитељка Нина Сеничар, бивша девојка италијанског нападача Марка Боријела