04.09.2019. 15:53
Venecuela
Венецуела

Венецуела одржала час кошарке домаћину.

У одлучујућој утакмици за пролаз у наредну фазу Светског првенства у Групи А, Венецуеланци су савладали домаћина, репрезентацију Кине 72:59 (18:10, 15:13, 18:18, 21:18). Ово је Кинезима други пораз, и аутоматски су елиминисани, док су јужноамериканци уписали другу победу и пласирали се у наставак такмичења.

Кина је сама себи загорчала живот када је у незвесној завршници после продужетака поражена од селекције Пољске, што се испоставило као кључни пораз због кога су домаћини испали са првенства. Венецуеланци су преко Обале Слоноваче себи обезбедили шансу за пролазак у наредну фазу шампионата, коју су данас искористили.

Изненађење: Док траје Мундобаскет, погледајте шта је урадио ОВАЈ Звездин кошаркаш у Београду (ФОТО)

ЧЕТИРИ УБИЦЕ, ТРИ ЦРНЦА! Ђуровић анализом Италијана ШОКИРАО целу Србију! Навијачи ОГОРЧЕНИ и због ОВОГА

ШОК: Огласио се Денвер за време меча Србије и Италије, ево шта је поручио Јокићу!

Гости су добро започели утакмицу и већ на крају првог периода су имали осетиљиву разлику, плус осам 18:10. Очајна игра Кинеза наставила се и у другој четвртини, са малим бројем поена, Венецуела се одлепила на плус 10, резултат полувремена је гласио 33:23.

У првом полувремену истакли су играчи Венецуеле Двајт Луис са 11 и Жиљент са 10 поена.

Наставак утакмице се наставио у истом ритму, на тренутке је Кина прилазила на минус пет, међутим концентрисана селекција Венецуеле поново је вратила двоцифрену разлику, 51:41.

Венецуела је наставила да игра своју игру и није дозволила домаћину ни да припрети у завршници утакмице, разлика је ишла и на плус 15, на крају Кина је умањила предност и завршило се резултатом 72:59.

Током целе утакмице двојац из Венецуеле је доминирао, Жиљент са 15 поена уз седам асистенција и Двајт Луис са 13 поена. Код поражене селекције истакао се Шоу Фанг са 13 поена.

СВЕ ЈЕ ПОЗНАТО: Ево шта је Србији потребно за четвртфинале и ко нам је следећи ривал

ПОСЛЕ ДРАМЕ: Србија сазнала имена свих ривала у другој фази Мундобаскета

Ситуација је јасна у групи А, Пољаци су изненађујуће на првој позицији са све три победе, Венецуела је заузела друго место, док су се шампионата опростили домаћин првенства репрезентација Кина и селекција Обала Слоноваче која није успела да упише победу.

Погледајте како изгледа Александра Матић, супруга српског репрезентативца Немање Матића.