НИШТА ОД ОЛИМПИЈСКЕ ВИЗЕ: Французи после ДРАМЕ направили СЕНЗАЦИЈУ! Србију чека дуел са Америма (ВИДЕО)

11.09.2019. 14:56
Donovan Mičel
Донован Мичел / Извор: Фото: fiba.basketball

Фантастичан дуел.

Кошаркашка репрезентација Француске савладала је четвртфиналу Мундобаскета Сједињене Америчке Државеса 84:79 (18:18,27:21,18:27,21:13). Триколори су били у одличном ритму до средине треће деонице и имали у једном тренутку предност од 10 кошева разлике. Ипак, предвођени Донованом Мичелом, Америка је успела да преокрене ток меча и дође на корак од полуфинала, међутим, изабраници Венсана Колеа извукли су последњи атом снаге и после драматичне завршнице срушили Америку са трона света после 11 година. Француска ће у борби за финале одмерити снаге са Аргентином, док ће Србија против Америке играти у борби од петог до сомог минута. Лоша вест за изабранике Александра Ђорђевића, који ће до Олимпискох игара у Токију наредне године морати преко квалификација.

НАЈНОВИЈА ВЕСТ: Ђорђевић ПОВУКАО овај потез после Аргентине!

НИ ОН ГА НИЈЕ КРИТИКОВАО: Павловић је имао шта да поручи САЛЕТУ после пораза од Аргентине! (ФОТО)

СНИМАК О КОЈЕМ БРУЈИ ПЛАНЕТА: Ево како је Јокић поднео пораз од Аргентине (ВИДЕО)

Француска је боље отворила меч и успела да успори игру Американаца, што је дало резултата. Предвођени Рудијем Гобером и Еваном Фурнијеом, изабраници Венсана Колеа зауставили су контранапад Америке и самим тим отишла на полувреме са предношћу од 45:39. У табору актуелних шампиона света најбољи је био Донован Мичел, међутим изостао је учинак Кембе Вокера и Џејлена Брауна.

Нови налет Триколора виђен ја на старту треће донице, када су Французи повели са 51:41 и додатно унели немир у америчким редовима. Тада је на сцену ступио Донован Мичел! Серијом убачених шутева за три поена и са неколико асистенција потпуно је преокренуо ток утакмице у пред улазак у последњу четвртину донео својој селекцији предност од 66:63.

Игра Француза потпуно се распала, а Американци су из минута у минут повећавали своју предност. Оно што их је одржало у кризним деловима меча био је офанзивни скок, а тај тренд наставио се и у четвртој деоници. И када се чинило да ће Америка лагано привести меч крају, то с еипак није десило. Француска је стегла одбрану и затворила рекет и на тај начин скинула Сједињене Америчке Државе са трона после 11 година и Олимпијаде у Пекингу 2008.

Погледајте како изгледа грчка спортска новинарка, Дора Пантели.