НЕК СЕ СПРЕМЕ НЕПОБЕДИВИ: Србија УНИШТИЛА Италију, светски ШАМПИОН понижен од олимпијског првака!

04.08.2021. 12:08
Vaterpolo
Ватерполо / Извор: Реутерс

Феноменална игра Делфина.

Србија је у полуфиналу Олимпијских игара у Токију! Када је било најпотребније, Делфини су показали сву снагу и демолирали светског шампиона Италију резултатом 10:6 (5:2, 4:1, 0:1, 1:2) чиме су обезбедили најмање борбу за бронзану медаљу у Јапану!

УЖИВО: Одбојкашице Србије се боре са Италијом за полуфинале

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ОСВЕТУ: Ако ИЗБАЦЕ светске шампионе, Делфини ће играти против старог ДУЖНИКА!

ЈАПАНСКИ ЦАР СТИГАО У СРБИЈУ: Миленко Себић ОТКРИО како је дошао на идеју да медаљу ПОСВЕТИ Бобани!

Иако је Звезда одиграла само 1:1 са Шерифом у Београду, с великом пажњом ће се вечерас (20.00) пратити утакмица Динамо Загреб - Легија јер се ту крије наредни ривал црвено-белилх (ако прођу даље). Квота на Динамо на Максимиру је 1,77, на икс 3,45, а на двојку 5,00. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Динамо Загреб - Легија.

Од старта утакмице, изабраници Дејана Савића водили су велику борбу са Азурима. Иако се чинило у првом тренутку да ћемо имати далеко тежи посао него против Црногораца, српски ватерполисти су већ у првој четвртини захваљујући двоструком стрелцу Страхињи Рашовићу, Дедовићу, Филиповићу и Мандићу, имали смо великих 3 (5:2).

Где су стали у првој, Делфини су наставили у другој четвртини. Још боља и ефикаснија игра Србије крунисана је са највећом предношћу од старта утакмице (9:3). Прорадио је у тим тренуцима Андрија Прлаиновић, Мандић и капитен Филиповић наставили да немилосрдно погађају мрежу Италијана, који нису имали одговор на чврсту одбрану браниоца титуле из Рија.

Само једна лопта у Митровићевој мрежи, сведочи колико су српски ватерполисти затворили све прилазе свом голу.

Испоставило се да је тих шест голова разлике било недостижно за светске прваке. Србија је у полуфиналу и само два корака је дели од олимпијског злата. Први од њих је Шпанија, ривал који нас је задужио у групној фази. Време је да се дугови врате. Сада или никад.

Што се тиче појединаца, Делфине је до победе водио капитен и троструки стрелац Филип Филиповић, по два гола постигли су Душан Мандић, Сава Ранђеловић и Андрија Прлаиновић, а уписао се и Никола Дедовић.

Како је меч текао прочитајте у наставку текста.

Сва дешавања са утакмице Србија - Италија можете да пратите на порталу Србија Данас из минута у минут.

КРАЈ УТАКМИЦЕ
СРБИЈА ЈЕ У ПОЛУФИНАЛУ ОЛИМПИЈСКИХ ИГАРА!!!!!
10:6
Бодегас је стрелац за Италију.
Искључење за Прлаиновића, селектор Италијана Кампања тражи тајм-аут.
10:5
ГОООООООООЛ!!!! Нова мајсторија Филипа Филиповића, поред Бодегаса је успео да пошаље лопту у мрежу и врати Србији високих пет разлике.
9:5
Франческо Ди Фулвио постиже свој први гол за Италију, а пети за Италијане. Не треба им дозволити да приђу још ближе.
Почела су последња осам минута игре.
4. ЧЕТВРТИНА
Крај трећег периода. У последњу четвртину улазимо са пет голова предности.
9:4
Смањују Италијани, четврти гол постигао је играч Про Река Стефано Лонго.
Бранислав Митровић израста у јунака Србије, после још једног сјајно заустављеног напада Италије. Феноменална одбрана нашег голмана.
На другој страни базена, заустављен је Сава Ранђеловић.
Еченике је погодио стативу, нема промене резултата.
Почела је трећа деоница.
3. ЧЕТВРТИНА
9:3
ГОООООООООЛ!!! Поново је Прлаиновић стрелац, за највећу предност Србије на утакмици!!!! Ово је већ недостижна предност против олимпијских шампиона који се "иживљавају" над светским прваком.
8:3
Поново смо на пет голова вишка, први пут стрелац на мечу је искусни Андрија Прлаиновић.
7:3
Коначно Италијани стижу до првог гола у другој четвртини, прецизан је био Николо Фигари, коме је то пети погодак на турниру.
7:2
АЈООООЈ, све лепши од лепшег гола!!! Сада је стрелац Филип Филиповић, права мајсторија капитена Делфина натерала је италијанског селектора Кампању да затражи тајм-аут. Светски шампион је пред амбисом.
6:2
АУУУУУУУУ, какав гол Душана Мандића!!! Пројектил од пречку завршио је иза леђа италијанског голмана, Делфини све ближи полуфиналу!!!!
Селектор Савић је тражио тајм-аут.
Бранислав Митровић блиста на голу, поново је укротио силовит ударац Еченикеа.
Јакшић је погодио пречку, гола и даље нема.
Прошло је три минута у другој деоници, а резултат је и даље онај из прве.
После два минута у другом периоду нема још голова.
2. ЧЕТВРТИНА
Крај сјајне прве четвртине за Србију!!! Савићеви изабраници имају огромну предност.
НЕВЕРОВАТНО!!! Србија се одбранила са чак три играча мање у пољу, ово је подухват какав се не памти у историји ватерпола.
5:2
Први гол на мечу, а пети за Србију постигао је Никола Дедовић. Сада је ово већ озбиљна предност за Делфине, само тако да наставе.
4:2
ГОООООООЛ! Нови погодак за Страхињу Рашовића, Србија има два гола предности.
На другој страни, Митровић је заблистао сјајном интервенцијом и спречио Италијане да изједначе.
Штета, пропуштена је лепа прилика да са играчем више стигнемо до гола.
3:2
Сјајна акција Србије, Душан Мандић је постигао ефектан гол са дистанце.
2:2
Поново Азури на исти начин стижу до гола, а стрелац је опет био Прешути. На готово идентичан начин као код првог гола.
2:1
После шута Филиповића и гледања ВАР-а, други пут на турниру за Србију, погодак капитена је признат.
1:1
Одмах Италијани стижу до изједначења. Еченике је додао Прешутију, а овај неумољиво затресао Митровићеву мрежу.
1:0
После шута Алексића, голман Италије избацио је у корнер. У наставку акције Филиповић је асистирао Страхињи Рашовићу, који је погодио за вођство Делфина.