ЛОШ СТАРТ ЗА ДЕЛФИНЕ: Србија у напетом мечу ПОРАЖЕНА од Шпаније!

25.07.2021. 12:27
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Има времена за попоравку.

Ватерполо репрезентација Србије стартовала је на Олипијским играма у Токију поразом од репрезентације Шпаније резултатом 13:12 у првом мечу групе Г

МЕРИДИАН ЗА СРБИЈУ! Стиже 100.000 РСД за сваку освојену медаљу наших спортиста

СИЛАН СТАРТ СРПКИЊА: Тијана и девојке ОДУВАЛЕ Доминиканке!

НИНА ИСПИСАЛА ИСТОРИЈУ У ТОКИЈУ: Српкиња остварила највећу ПОБЕДУ у каријери!

Изабраници Дејана Савића имали су прилично проблема у прве две четвртине. Играло се гол за гол, Делфини никако нису могли да се резултатски одлепе од ривала а Шпанци су са друге стране на врхуснки ниво подигли свој ниву шута и константно бомбардовали наш гол.

Ипак ни репрезентативци Србије се нису предавали. Предвођени Душаном Мандићем, Савом Ранђеловићем и Душком Пјетловићем константо смо били у предности и терали ривала да поравнава резултат, што су у првом полувремену успевали репрезентативци Шпаније.

Ипак једна добра одбрана Шпанаца коштала нас је губитка предности и гол заостатка. Нису изабраници Дејана Савића успели да се консолидују након тога, те није дошло до поравнања у нападу Србије али су зато Шпанци уз звук сирене успели да затресу мрежу Бранислава Митровића и да на одмор оду са два гола предности (8:6).

На старту треће четвртине Делфини су кренули са бржим нападима те је Пјетловић успеда да смањи предност Шпанаца док добра одбрана није омогућавала да се противник поново одвоји.

Последња четвртина почела је поготком Рашовића за изједначење (10:10), да би сјајни Мунариз који минут касније срушио одбрану Делфина и поново довео Шпанију у вођство.

Делфини су у последња два минута меча ушли са два гола заостатка, али је Филиповић успевао да смањи предност ривала.

У последњим секундама меча Србија није искористила свој напад, изгубила је лопту и тако је резултат остао не промењен (13:12).

У тиму Србије истакли су се Лазић, Пјетловић и Јакшић са 2 гола, док су Стефан Митровић, Филиповић, Рашовић, Ранђеловић и  Душан Мандић уписани у листу стрелаца са једним поготком.

Посебно треба истаћи одбране голмана Делфина Бранислава Митровића који је уписао 12 интервенција.

У редовима Шпанаца бриљирао је Мунариз са 4 поготка док су се уз њега истакли и Гранадос, Санахуја и Тахул са 2, а Пероне, Бустос и Фернандез су забележили један погодак.

Такође је и шпански голман Лопез Пинедо уписао 8. одбрана.

Наредни меч репрзентација Србије играће у уторак 27. јула од 14 часова а противник је репрезентација Казахстана.