НОЛЕ ЕКСПРЕС: Ђоковић преслишао Боливијца за сат времена

24.07.2021. 09:49
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Руртински тријумф првог тенисера света.

Новак Ђоковић је кренуо према једном од ретких неоставрених циљева у каријери - златној олимпијској медаљи. Најбољи српски тенисер савладао је у првом колу Игара у Токију мало познатог Боливијца Уга Дејелина са 6:2, 6:2 после само 61 минут игре.

ПРВА МЕДАЉА ЗА СРБИЈУ! Микец упуцао СРЕБРО!

ДРАМА У ТОКИЈУ: Баскеташи Србије ПРЕОКРЕТОМ до друге победе!

СРПСКИ ДВОЈАЦ ПОРУЧУЈЕ: У полуфиналу без страха и са више самопоуздања!

Од само старта мача било јасно да ће Новака много већ ривал бити несносна врућина него Делијен. Видело се да Ђоковић има жељу да што пре заврши посао и пласира се у друго коло.

Борбени Дијелин се добро држао на старту дуелу до резултата 2:2. Ноле тада убацује у брзину више, рутински прави два брејка и долази до првог сета за 35 минута.

Није добро кренула сезона за Звезду - реми с Војводином и пораз од Каирата унели су немир на Маракану, па би вечерас (21.00) Младост из Лучана морала да падне. Квота на кеца је 1,10, а на понеду домаћина без примљеног гола (Сигурна победа) 1,60. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Звезда - Младост Лучани.

Готово иста слика виђена је и у другом сету. Новак је играо колико је било потребно да са што мање утрошене енергије дође до очекивасног тријумфа. Ђоковић је у четвртом гему дошао до новог брејке, повео са 3:1 и тада је већ било јасно да је све решено. До краја меча Боливијац је успео да освојио још један гем за коначних - 6.2, 6:2.

Противник Новака Ђоковића у другом колуи биће Немац Јан Ленард Штруф  који у првом колу савладао Бразилца Тијага Монтеира са 6:3, 6:4