САМБА У ЈОКОХАМИ: Бразил је ШАМПИОН Олимпијских игара! Златна ИЗМЕНА одувала Црвену фурију (ВИДЕО)

07.08.2021. 16:35
olimpijska fudbalska reprezentacija Brazila
олимпијска фудбалска репрезентација Бразила / Извор: Реутерс

Меч решен у продужецима.

Фудбалска репрезентација Бразила освојила је Олимпијске игре у Јапану, пошто је у финалном мечу после продужетака савладала селекцију Шпаније резултатом 2:1 (1:1, 1:0).

ТРИ РАЗЛОГА ЗА СЛАВЉЕ: Србија напада нове медаље, а прилику да постанеш шампион – ИМАШ И ТИ!

НОВО ЗЛАТО ЗА САД: Американке ПОТОПИЛЕ Шпанију у великом финалу!

НИ ТРЕН НАДЕ НИСУ ДАЛИ ДАНЦИМА: Француска је рукометни шампион Олимпијских игара

И у Холандији сезону отвара меч Суперкупа у којем се вечерас (20.00) састају Ајакс и ПСВ. Ајакс доминира у Холандији, и ПСВ никако не успева да му се приближи. Квота на Ајакс је 1,88, на икс 3,60, а на двојку 4,10. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Ајакс - ПСВ.

На тај начин Селесао је одбранио титулу освојену пре пет година у свом дворишту, на Играма у Рио де Жанеиру, против репрезентације Немачке након бољег извођења пенала (5:4).

Изгледало је и сада да ће једанаестерци решити меч, нарочито после феноменалног еврогола Ојразабала у 61. минуту, али Шпанци нису имали снаге да задају нови ударац Бразилцима и унесу још већу неизвесност у финалну утакмицу.

Победник је решен у трећем минуту судијског продужетка, када је корнер извела Шпанија, а момци у жутим дресовима извели бруталну контру. Антони је правовременим пасом пронашао захухталог Малкома, резервиста Селесаа је побегао Ваљеху, а затим рутински послао лопту у мрежу.

Победа Бразила је могла да буде много раније обезбеђена, да је Ришарлисон реализовао пенал у 38. минуту. Првотимац премијерлигаша Евертона је био непрецизан после грешке Унаи Симона и као почетник шутирао са 11 метара, међутим, Селесао није клонуо духом.

Бранилац титуле је наставио са налетима и повео у судијској надокнади првог полувремена. Ужасно су реаговали шпански дефанзивци, централи бекови Торес и Гарсија направили су почетничке грешке, дозволивши Куњи да прихвати "свећу" и смести лопту у угао Симоновог гола.

Шпанци су у другом делу успели да изједначе, евроголом Ојразабала. Претходно је Солер прошао по десној страни, да би нападач Сосиједада прецизним ударцем левицом затресао мрежу Сантоса.

Кључни тренутак меча догодио се када је селектор Бразила Жардин погодио измену и послао Малкома на терен. Његова мајсторија исписала је историју у Јапану и донела Селсау другу узастопну титулу на Олимпијским играма.

Погледајте како изгледа Адријана Ђурђевић, девојка фудбалера Дује Ћалета-Цара.