УЗАЛУД СУДИЈЕ КАНАЂАНКАМА Српске кошаркашице забележиле ОГРОМНУ ПОБЕДУ на старту

26.07.2021. 12:15
Kanada - Srbija
Канада - Србија / Извор: Профимедиа

Ово је било јако битно.

Женска кошаркашка репрезентација Србије успешно је започела свој пут на Олимпијским играма. Наше девојке су славиле резултатом 72:68 против Канаде.

ЧИЛИЋ ЗАВРШИО ОДИСЕЈУ У ЈАПАНУ Једва прошао 267. играча света, али Шпанац му пресудио

НОВАК БОМБАРДОВАО ИЗ СВИХ ОРУЖЈА: Ђоковић у трећем колу Олимпијских игара

БОГДАНОВА ХИТ РЕАКЦИЈА Кад је видео шта је урадио Дончић, ОДМАХ СЕ ЈАВИО - овим је све рекао

Кренуло је добро, било је 5:0 за Србију, али је ривал брзо изједначио. Следећих пет минута играло се кош за кош, уз јаке одбране, али и уз доста нервозе и грешака на обе стране. Прву четвртину смо решили у своју корист са плус 16:13.

Другу деоницу смо кренули вођством 20:13. Тандем Васић - Станковић функционише тако да је на семафору убрзо стајала највећа предност - 25:15. На крају првих 20 минута било је 36:28 за Српкиње.

Канада је боље почела трећу четвртину - 8:2. За седам минута наше слабе и неорганизоване (21 изгубљена лопта), постигле су само два поена и вратиле противнице у игру. Убрзо је стигло изједначење 38:38, а у последњу чевртину се и ушло такође са једнаким бројем поена. Било је 45:45.

Последња деоница је почела тројком Ивон Андерсон, али је онда уследила резултатска клацкалица и тек су српске кошаркашице са неколико везаних тројки успеле да се отцепе око три и по минута пред крај и извојевају резултат 64:58. Још једна тројка Ане Дабовић је била више него битна и донела нам је 67:50.

На 1:53 се десила једна врло, врло дискутабилна одлука и после дугог гледања снимка судије су свирале неспортску личну грешку Србији и то је заиста био поклон репрезентацији Канаде.

Ни то им није помогло, наше кошаркашице су привеле посао крају и славиле резултатом 72:68.

СРБИЈА: Андерсон 12, Брукс 9, Црвендакић 10, Дабовић 11, Станковић 4, Бутулија, Чађо, Дугалић, Јовановић, Крајишник 10, Шкорић, Васић 16.

КАНАДА: Амијер 2, Ајим 2, Карлетон 7, Нурс 16, Пелингтон 2, Ачонва, Александер, Коли 12, Едвардс, Филдс 19, Гушер, Рејнкок Екунве.

Поред Србије и Канаде у групи А се налазе Шпанија и Јужна Кореја. Европска селекција славила је у првом сусрету у овој групи резултатом 73:69. Наше девојке играју наредни меч против Шпањолки у четвртак од 10:20 часова.

Подсетимо, пласман у четвртфинале обезбедиће по две првопласиране екипе из све три групе, као и два боља трећепласирана тима.